V základní skupině na nás čekali soupeřky ze Startu a Boleslavi.

Zápasy se Startem se vždy nesou v bojovném duchu. Část Chodovských děvčat ještě v loňské sezoně oblékala dres soupeře. Náš tým měl tedy o motivaci postaráno. V úvodu utkání jsme viděli šance na obou stranách. Brzy po zahájení utkání se skóre vyšplhalo na 2:2. Následovala fáze hry, kdy byly Chodovačky lepším týmem, soupeř nám umožňoval kombinaci a našim holkám se dařilo trestat chyby v obraně. Do poločasu se nám podařilo odskočit do vedení 5:2. Poločasová přestávka však uťala fázi hry, kdy se děvčatům dařilo a přišlo trápení, zejména trápení v koncovce. Nepohlídali jsme několik brejků a ani skvělý výkon brankařky nás neuchránil od srovnání stavu. Do konce utkání zbývaly 3 minuty a Chodov si vzal time-out. Holky mrzelo, že přišly o třígólový náskok, ale nijak to nezmenšilo jejich touhu po vítězství. Brzy po oddechovém čase se Chodovačkám po krásné kombinaci podařilo opět jít do vedení. Stav 6:5 se nám po udatném výkonu podařilo ubránit a mohli jsme se radovat z vítězství.

Druhý zápas se nesl v duchu „nojo, zase ta Bolka“. Našim holkám nechyběla snaha, ale nutno sportovně přiznat, že soupeřky zahrály skvěle. Zápas s Boleslaví jsme prohráli vysokým rozdílem.

Po nezbytném občerstvení a naobědvání jsme vyrazili vstříc souboji o 3. místo a to proti Herbadentu. Znovu byl k vidění vyhecovaný zápas, který přiváděl diváky do varu. Ze začátku měl Herbadent více ze hry. Soupeřkám se dařilo kombinovat a pouze zásluhou špatné koncovky nám na úvod neodskočily gólově. V půli první poloviny však chodovačky zabraly, hru vyrovnaly a chvílemi i soupeřky přehrávaly. Díky zlepšenému výkonu jsme šli na chvíli i do dvoubrankového vedení. Po poločase jsme však náskok ztratili a opět se nám nedařilo zakončovat naše šance. Za nerozhodného stavu 6:6 jsme byli opět svědky času. Bohužel ke konci zápasu se chodovačkám nalepila smůla na hokejky a z brejků jsme dostali dva rozhodující góly. Holky je však potřeba pochválit za bojovnost, holt to snad s Herbadentem vyjde příště…