Bohemka je v posledních letech na vzestupu a na Chodově rozhodně nepatří k oblíbeným soupeřům. O to cennější je tříbodová výhra v jejím domácím prostředí, kde musí soupeři bojovat kromě soupeře i ze zúženým hřištěm a špatným osvětlením.

OndrChodov překvapivě vsadil na dalšího mladého brankáře a do své svatyně postavil Karla Šantoru, který v průběhu zápasu dokázal, že před ním může být světlá Superligová budoucnost. Na druhé straně se v bráně objevil Ivan Ponomarev a hned od začátku se musel otáčet, když Chodov nastoupil do utkání velkým tlakem.

Skóre se poprvé měnilo v 9. minutě, když Patrik Dóža ukázal svou extratřídu, pohrál si s obráncem a zavěsil do šibenice. Za 23 vteřin už to bylo 0:2, neboť Martin Koutný přihrál Tomu Ondruškovi a ten si připsal první letošní gól. Chodov měl v první části více ze hry, ale nakonec se prosadili i domácí. Patrik Kieler skvěle zpracoval dlouhý lob a předložil před prázdnou branku Davidu Šimkovi.

Hned v úvodu druhé části opět zafungovala souhra dvojice Koutný - Ondrušek a první jmenovaný přidal zvýšil na 1:3. Ve 27. minutě byli diváci svědky neobvyklé situace, když po rozmíšce před brankou musely hrát oba týmy ve třech. Tuto velmi nestandardní situaci využil opět Tom Ondrušek, který využil nepočetné zdi a trefil se přímo z rozehrávky.

Třetí třetina začala opět lépe pro Chodov. Martin Koutný zachytil rozehrávku Bohemky, poslal míček na Toma Ondruška a ten zkompletoval hattrick. Jenže to bylo ze strany Chodova na delší dobu vše. Domácí stáhli hru na dvě formace a začali utahovat šrouby. V rozmezí necelých tří minut snížili Bagin, Martin Šimek a Šárka na rozdíl jediné branky a v čase 51:27 bylo po brance Kielera dokonce vyrovnáno. Jenže Chodov má Patrika Dóžu. Ten nejprve neuspěl v samostatném úniku, ale následně využil špatného střídání Bohemky, rozběhl se a nechytatelnou ranou poslal Chodov opět do vedení. Bohemka v závěru tlačila, zkoušela hru v šesti, ale branku již nevstřelila. Naopak atrik Dóža při power play zkompletoval svůj hattrick.

Chodov tak získal velmi cenné vítězství, má na kontě 6 bodů a úspěšný start musí potvrdit v pondělí (18:00, SH Jižní Město, proti nováčkovi z Litvínova.