Druhý a poslední exportní zápas mají za sebou muži Chodova. Na jejich souboj s Pardubicemi se přišlo podívat 562 diváků a viděli vydřené vítězství chodovských hráčů v poměru 7:5. Díky tomuto vítězství a výsledkům dalších týmů se také Chodov dostal do čela Tipsport Superligy!

Vyprodaní hala sledovala v první části hry rychlou hru chodovských formací a mizernou koncovku. Z 16 střel na branku se ujaly pouze dvě. V obou případech se trefil Michal Strachota. Naopak Pardubicím stačilo na jednu branku pouze 6 střel, a tak se šlo do šaten za stavu 2:1 pro Chodov.

Druhá část hry nabídla fanouškům Chodova o dost horší podívanou. Již po 39 vteřinách vyrovnal Chmelař. Následně dostaly Pardubice výhodu trestného střílení, které však Martin Zozulák nevyužil. Náladu si však exchodovský střelec spravil v následné přesilovce a poslal Pardubice do vedení 2:3. A bylo ještě hůř. Další vyloučení Chodova potrestal pardubický kapitán Brychta. Až v posledních 5ti minutách druhé části se Chodov trochu vzpamatoval a resultovalo z toho vyrovnání. Nejprve Tom Ondrušek vybojoval gól pro Martina Pražana a následně Petr Pražák umístil svou střelu přesně na zadní tyčku.

Třetí třetina pak přinesla jasný obraz hry. Chodov držel míček a dobýval obranu Pardubic, ty pak čekaly na brejky. Ve 44. minutě šel Chodov opět do vedení, když střelu Pražana tečoval Tom Ondrušek. O necelé tři minuty později pak hráč s číslem 25 vyzval ke skórování Patrika Dóžu a bylo to 6:4. Pardubice se ještě nevzdaly a mladík Pakosta snížil, jenže poslední slovo si vzal Patrik Dóža a stanovil konečné skóre na 7:5.

Díky tomuto vítězství se dostal Chodov do čela Tipsport Superligy a tohle postavení bude hájit v sobotu na půdě Otrokovic. Všichni chodovští fanoušci však už určitě pokukují po 1. prosinci, kdy doma přivítáme Tatran a utkání bude přenášet přímým přenosem Česká Televize!

10.kolo, úterý 17.11.2015, 17:00
7:5
(2:1, 2:3, 3:1)

branky: 5. Michal Strachota, 20. Michal Strachota, 37. Martin Pražan, 39. Petr Pražák, 44. Tom Ondrušek, 48. Patrik Dóža, 59. Patrik Dóža - 15. Marek Ďopan, 21. Michal Janeček, 34. Martin Zozulák, 35. Karel Brychta, 49. Přemek Pakosta; rozhodčí: Jiří Filipčík - Ondřej Filipčík
vyloučení: 2:0; využití: 0:2
diváků: 562
zásahy brankářů: Karel Šantora 13 - Jakub Levínský 30

Ohlasy trenérů

Komentář k utkání trenéra Chodova, Davida Podhráského: "Tak nějak jsme tušili, že takový zápas přijde a mrzí mě, že přišel zrovna před fantastickým náchodským publikem. Chtěli jsme dnes předvést více, ale k vítězství jsme se vyloženě protrápili. Děkujeme zdejším divákům za skvělé přijetí a Pardubicím za výkon, s jakým už příště musí brát body."

Komentář k utkání asistenta trenéra Pardubic, Ondřeje Vichra: "Náchod uspořádal výborné výjezdní utkání, panovala zde výborná atmosféra. Ke hře: Věděli jsme, že se s Chodovem nemůžeme honit nahoru dolů a s naší dnešní předvedenou hrou jsme vcelku spokojeni. K bodům jsme neměli moc daleko. Děkujeme."