V rámci osmého kola Tipsport Superligy vyvezl Chodov své utkání do Svitav. Zde se v rámci zápasu s názvem Bitva o Středozem utkal s Vítkovicemi, které mu v minulé sezóně vystavily stopku ve čtvrtfinále play off. Malá odveta v rámci oslav 20 let florbalu ve Svitavách se povedla a Chodov po výborné koncovce zvítězil 7:5 a před reprezentační přestávkou se vyhřívá na druhém místě superligové tabulky.

Vstup do utkání Chodovu vyšel perfektně. Již ve druhém střídání šel Patrik Dóža sám na branku, ale nedal. Napravil to o pár vteřin později, kdy zatloukl do branky pobídku Michala Strachoty a rozjásal 387 diváků ve svitavské hale. Vítkovice dokázaly vyrovnat z přesilové hry. Ta následovala po neproměněném trestném střílení Hájka a využil ji Řezanina. Za stavu 1:1 se šlo do šaten.

Od začátku druhé třetiny začalo přetahování o skóre. Miloš Tyl poslal Chodov do vedení, ale to vydrželo jen 15 vteřin a Řezanina vyrovnal. Chodov poté přežil druhé oslabení a udeřil. Další brejk využil Martin Koutný, ale radost opět vydržela jen chvilku. Za necelou minutu vyrovnal Hájek na 3:3. Na samotném konci druhé třetiny dostal Chodov výhodu přesilové hry, sevřel Vítkovice před jejich brankou a nakonec ji také využil. Krásnou pobídkou Ondruška nepohrdl Miloš Tyl.

Chodov tak šel do závěrečné části hry s jednobrankovým vedením, ale to mu vydrželo pouze 5 minut. Nešťastnou vlastní branku si vstřelil Tomáš Vávra. A bylo ještě hůř. V čase 49:19 poslal poprvé v zápase Vítkovice do vedení Rýpar. Trenér Chodova David Podhráský reagoval oddechovým časem, po kterém nasadil do hry Tomáše Sýkoru a lehce přeskupil obě formace. Reakce hráčů na sebe nenechala dlouho čekat. První formace zatlačila soupeře před jeho branku a druhá jejich dílo dokonala. Kapitán Michal Kotlas napřáhl na půlce a jeho pumelice skončila v síti. Rozhodnutí přišlo v čase 56:17. Miloš Tyl našlápl k odvážnému sólu, proklestil si cestu přes několik faulů a neomylně zakončil. Vítkovice si vzali time out přitlačili Chodov k brance, ale obrana v čele s Danem Mückem odolala. Vteřinu před koncem navíc trefil opuštěnou branku Vítkovic Martin Koutný a upravil výsledek zápasu na 7:5.

Svitavští fanoušci si tak užili ofenzivního florbalu dvou elitních českých celků, viděli 12 branek a věříme, že se také výborně bavili. My jim děkujeme za skvělé přijetí, přejeme povedené oslavy 20 let klubu a doufáme, že se do Svitav zase někdy vrátíme.

8.kolo, neděle 1.11.2015, 15:30
7:5
(1:1, 3:2, 3:2)

branky: 2. Patrik Dóža, 24. Miloš Tyl, 34. Martin Koutný, 40. Miloš Tyl, 54. Michal Kotlas, 57. Miloš Tyl, 60. Martin Koutný - 11. Lukáš Řezanina, 24. Lukáš Řezanina, 35. Lukáš Hájek, 45. Tomáš Vávra, 50. Josef Rýpar
rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl
vyloučení: 2:1; využití: 1:1
diváků: 387
zásahy brankářů: Daniel Mück 17 - Lukáš Souček 14

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra domácích, Davida Podhráského: "Dnes jsme nebyli po většinu zápasu lepším týmem, chybělo nám sebevědomí a větší chuť hrát s míčkem. O to víc si cením tří bodů proti velmi kvalitnímu soupeři. Děkuju hráčům za skvělou koncovku a vynikajícím svitavským divákům za super atmosféru a přijetí."

Komentář trenéra hostí, Jana Vavrečky: "Jsou zápasy, kdy prohrajeme, a víme, že jsme si prohrát zasloužili. To ale není případ tohoto zápasu, kromě pár individuálních chyb nemáme nic zásadního, co bychom vytkli, výkon ve třetí třetině byl pro nás povzbuzením do dalších bojů."