Velmi podobné si byly oba víkendové zápasy na Jižním Městě. Chodov tvořil hru, tlačil na Vítkovice, ale ty vystavěly před brankou neprostupný val v čele s brankářem Součkem a trestaly každé zaváhání chodovské obrany. Po Vítězství 6:8 tak Vítkovice přidaly třetí vítězství a v úterý mohou doma sérii ukončit.

Chodov vstoupil do utkání dobře, ale opět se mu nepodařilo vstřelit první branku. Tu dal po chybě v rozehrávce Matejčík a stanovil tak skóre první třetiny. Vyrovnání přišlo ve 26. minutě, když Ondrušek zkušeně zakončil brejk. Za 31 vteřin už opět vedly Vítkovice, když se z dálky trefil Šebesta. Chodov však nerezignoval Vojtíšek s Dóžou otočili skóre na domácí stranu. Konec druhé třetiny však Chodovu opět nevyšel. Po chybách defenzivy strhli vedení na stranu Vítkovice Hájek, Heczko a Žydel. Třetí třetina přinesla prakticky trvalý pobyt Chodova na útočné polovině a z něho i branky. Na 4:5 snížil krásnou střelou Sýkora a na 5:5 vyrovnal neméně povedenou ranou Jastřembský. Bohužel přišel další zkrat domácí defenzivy a Hájek poslal Vítkovice opět do vedení. Chodov se nevzdal a Tomáš Sýkora opět srovnal. Zdálo se, že Chodov je na koni, ale přišla další chodovská chyba a Pešat vstřelil vítězný gól. I přes snahu v závěru už Chodov nevyrovnal, naopak Matejčík stanovil konečné skóre na 6:8.

Série se tak za stavu 1:3 pro Vítkovice stěhuje opět na Dubinu, kde bude Chodov v úterý od 18 hodin odvracet matchball domácích.

ČF4, neděle 15.3.2015, 17:00
6:8
(0:1, 3:4, 3:3)

branky: 26. Tom Ondrušek, 36. Tomáš Vojtíšek, 37. Patrik Dóža, 44. Tomáš Sýkora, 50. Jan Jastřembský, 53. Tomáš Sýkora - 14. Marek Matejčík, 27. Jan Šebesta, 37. Lukáš Hájek, 37. Filip Heczko, 40. Robin Žydel, 51. Lukáš Hájek, 54. Lukáš Pešat, 60. Marek Matejčík
rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc
vyloučení: 0:1; využití: 0:0
diváků: 237
zásahy brankářů: Martin Zich 11 - Lukáš Souček 22

Ohlasy trenérů

Vyjádření trenéra domácích Davida Podhráského: "Jaké my si sami vstřelíme branky, to je neuvěřitelné. Všechny dřina pak přijde vniveč. Víckovice hrají disciplinovaně a eliminují chyby, čímž se na branku strašně nadřeme. Série nekončí dokud někdo nemá čtyři vítězství a my se o postup ještě porveme!"

Vyjádření trenéra hostů Michala Deuse: "Vyrovnané utkání, dnes rozhodl výkon Lukáše Součka. Stále zbývá jedna výhra."