Důležitý zápas se hrál v neděli na Jižním Městě. Chodov přivítal mistrovské Vítkovice a po prohře na půdě FBC Ostrava potřeboval nutně bodovat, aby neztratil kontakt s úplným čelem ligy. To se bohužel nepodařilo, Chodov podlehl 4:5 a čtyři kola před koncem se propadl na 5. místo tabulky AutoCont extraligy.

18.kolo, neděle 1.2.2015, 17:00
4:5
(2:1, 0:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Mikeš (Pražan), 12. Pražák (Vávra), 42. Dóža (Sýkora), 60. Dóža (Ondrušek) – 19. Matejčík (Matúš), 22. Jankulár (Šebesta), 26. Matejčík (Veltšmíd), 31. Hubálek (Veltšmíd), 50. Šebesta (Hubálek). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 205. Střely na branku: 24:21.

Chodov: Barák (Šrámek) – Jelínek, Pražan, Sýkora, Schubert, Jastřembský, Kotlas, Bouša, Běhavý, Fiala, Vávra, Klápa, Pražák, Ondrušek, Vojtíšek, Mikeš, Chmelíček, Dóža, Strachota.

Vítkovice: Souček (Ciompa) – Jankulár, Brus, Heczko, Jan Šebesta, Pešat, Bräuer, Hubálek, Veltšmíd, Matejčík, Delong, Jousi, Matúš, Gál.

Komentář k zápasu

Vstup do zápasu se přitom Chodovu celkem podařil. Domácí častěji drželi míček a v čase 11:06 vedli už 2:0. Nejprve se šikovnou tečí prosadil Ondřej Mikeš a poté se krásně z první trefil Petr Pražák. Vítkovicím bohužel stačilo málo, aby snížily. Nedůrazu domácí obrany využil Matějčík a do šaten se šlo za stavu 2:1.

Druhá třetina přinesla velký obrat. Chodov vypadl z role a Vítkovice otočili až na 2:4, když se postupně trefili Jankulár, Matějčík a Hubálek. Jelikož Tom Ondrušek neproměnil trestné střílení a využita nebyla ani následná přesilovka, tak Vítkovice vedli po dvou třetinách o dvě branky.

Třetí třetinu zahájil Chodov tlakem a již po 90 sekundách snížil Patrik Dóža. I v následujících minutách měl Chodov více ze hry, ale stačila jediná chybička a Vítkovice po brance Šebesty vedly opět o dvě branky. Zbylých 10 minut už pak byla křeč. Chodov se snažil, ale chyběla lehkost. Ještě 23 vteřin před koncem snížil při power play opět Patrik Dóža, ale víc už se nestalo a ostravský dvojboj tak pro Chodov skončil více než nešťastně.

Nyní čeká celou soutěž reprezentační přestávka a všechny týmy se tak budou připravovat na závěrečná 4 kola, která rozhodnou o nasazení pro play off.

Ohlasy trenérů

Michal Deus (Vítkovice): "Nesmírně cenné a důležité body, hráči splnili veškeré taktické pokyny, které byly uděleny. Soupeře jsme nepouštěli do vyložených šancí, na míčku jsme byli nebezpeční. Celkově kluci zápas odmakali a věřím že tento výkon je zase posune o něco dál. O vítězství rozhodla individuální kvalita hráčů a týmový výkon."

David Podhráský (Chodov): "Moc nevím, co k tomu říct. Porážek máme jak máku. Tabulkou se neustále propadáme a když k nám přijede mistr, tak stejně nejsme schopni ze sebe vymáčknout maximum. Místo maximální snahy hledáme neustálé chyby všude kolem a s tímto přístupem se nikam nedostaneme. Děkuji divákům."