Do střešovické stodoly dorazilo 432 diváků, aby sledovalo nejstarší pražské derby mezi Tatranem a Chodovem, které uzavřelo pro oba týmy první část extraligové sezóny. Ta se nyní přerušuje na 3 týdny kvůli MS ve florbalu. Oba týmy se musely obejít bez důležitých hráčů, na domácí straně chyběl Richter, na straně Chodova absentoval Mikeš. Lépe se s tím vypořádal domácí Tatran, který zvítězil 6:2.

11.kolo, neděle 23.11.2014, 19:00
6:2
(2:0, 0:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 2. Natov (Fridrich), 18. Beneš (Natov), 44. Marek Vávra (Natov), 47. Mayer (Fořt), 55. Natov (Fridrich), 57. Marek Vávra (Natov) – 50. Pražan (Ondrušek), 55. Pražan (Ondrušek). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 432. Střely na branku: 14:9.

Tatran: Rebro (Kafka) – Heřmanský, Deutsch, Fořt, Syrovátko, Řehoř – Nushart, Mayer, Komárek, Reibauer, Kolísko, Marek Vávra, Vašíček, Gruber, Fridrich, Zavadil, Beneš, Natov, Ullmann.

Chodov: Barák (Zich) – Jelínek, Pražan, Flousek, Sýkora, Schubert, Jastřembský, Kotlas – Fiala, Vošta, Tomáš Vávra, Běhavý, Pražák, Ondrušek, Havránek, Jirásek, Strachota, Bouša, Plíhal.

Komentář k zápasu

Ráz zápasu určila už první třetina, po které vedl Tatran 2:0. Po 73 vteřinách se prosadil Natov a stejný hráč vybídl na začátku 18. minuty ke gólu Beneše. Vedení dalo domácím šanci praktikovat svou hru ze zabezpečené obrany a Chodov se před Rebra dostával těžko.

Druhá třetina nabídla zlepšení Chodova, ale obraný val Tatranu dobývali chodovští střelci ztěžka. Několik závarů před brankou Tatranu zavánělo brankou, ale ta nakonec vždy odolala. Při střele Tomáše Vávry pomohla domácím i tyčka.

Třetí třetina nabídla divákům hned 6 branek. Ta třetí bohužel opět padla z hole tatranských střelců, konkrétně Marka Vávry. Ten se prosadil před brankou a z podobné situace skóroval ve 47. minutě i Mayer. Deset minut před koncem se konečně rozvlnila i síťka za Rebrem. Z dálky se trefil Martin Pražan. Na startu 55. minuty se stejný hráč trefil i podruhé a zadělal na drama. Jenže hned za 40 vteřin byl Natov nejdůraznější na brankovišti a opět vrátil domácím klid na hole a v čase 56:32 uzavřel skóre na 6:2 Marek Vávra.

Chodov bohužel nenašel dlouhodobě účinný recept na obranu Tatranu, který naopak dokázal vstřelit poměrně jednoduché branky a zaslouženě vyhrál. Nyní má AutoCont extraliga 3 týdny pauzu, kterou vyplní MS, a poté před Vánocemi pokračuje ještě dvěma koly. Uvidíme se tedy 19. prosince na domácím zápase se Spartou.

Ohlasy trenérů

Jiří Jakoubek (Tatran): "Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Jsem rád, že jsme celý zápas vydrželi hrát na tři lajny."

David Podhráský (Chodov): "Bohužel jsme od začátku tahali za kratší konec, což dalo ráz celému utkání. Porazila nás jedna formace a bohužel věcmi, o kterých jsme věděli. Pro nás poučný zápas. Jsem rád, že se nikdo z reprezentantů na obou stranách nezranil a přeju jim hodně štěstí na MS."