Netradičně již v základní části si Chodov vyzkoušel víkendový výjezd. V sobotu se hráči z Jižního Města představili na půdě Otrokovic, které Chodovu ukončili ve čtvrtfinále loňskou sezónu, tentokrát ale předvedli hosté lepší výkon a jasně porazili svého soupeře rozdílem šesti branek.

5.kolo, sobota 18.10.2014, 17:00
2:8
(1:4, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 19. Nagy Mi., 40. Kostka (Kováč) – 7. Strachota (Mikeš), 7. Ondrušek (Sýkora), 9. Běhavý (Havránek), 11. Pražák (Strachota), 37. Kotlas (Mikeš), 46. Mikeš (Ondušek), 54. Ondrušek, 60. Strachota (Vávra). Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 263. Střely na branku: 25:21.

Panthers: Jurčík, (Michajlovič) – Nagy Michal, Kováč, Spáčil, Zach, Číž, Kořený – Kostka, Petřík, Nagy Martin, Sovják, Němeček, Blizňák, Hrdina, Graclík, Bouška.

Chodov: Barák, (Zich) – Sýkora, Pražan, Kotlas, Jelínek, Jastřembský, Schubert, Flousek, Bouša – Ondrušek, Mikeš, Fiala, Strachota, Vávra, Pražák, Havránek, Klápa, Běhavý, Chmelíček.

Komentář k zápasu

Otrokovice před sezónou přišly o několik velmi důležitých hráčů a do utkání určitě nevstupovaly v roli favorita. Naopak Chodov přistoupil k úvodu utkání koncentrovaně a v podstatě již v první části hry zápas rozhodl. V úseku mezi 7. a 11. minutou se postupně trefili Strachota, Ondrušek, Běhavý a Pražák a Chodov vedl 0:4. Před pauzou sice využil nekoncentrovanosti obrany Chodova Nagy, ale i tak si chodovští hráči hýčkali pohodlné vedení.

Ve druhé části se hra přeci jen vyrovnala a vyrovnané v ní bylo i skóre. Na přesilovkou gól Kotlase odpověděl Kostka a do třetí třetiny se tak šlo za stavu 2:5. V úvodu třetí třetiny chytil Jan Barák trestné střílení a následně Chodov i ubránil přesilovku domácích, což byl zřejmě definitivní zlom. O pár minut později se totiž trefil po krásné kombinaci Ondřej Mikeš a do konce zápasu na něj navázali ještě Tom Ondrušek a Michal Strachota.

Chodov si tak připsal po výhře 8:2 důležité 3 body do tabulky a mohl se v klidu připravovat na nedělní zápas s Vítkovicemi.

Ohlasy trenérů

Daniel Folta (Otrokovice): "Prvních 10 minut nás pohřbilo, zbytek utkání jsme zahráli solidně, ale dokud nezačneme začít dávat góly nemůžeme pomýšlet ani na bod."

David Podhráský (Chodov): "Dnes odjžídíme spokojeni, konečně jsme většinu zápasu odehráli zodpovědně, mám radost, že se prosadily všechny tři formace a podařily se přesilovky i oslabení. Děkujeme Otrokovicím za férové utkání a přejeme jim hodně úspěchů ve zbytku sezóny."