Byla to bitva hodná dvou špičkových týmů, diváci na tribunách po celý zápas trnuli, ale nakonec smutně vydechli a museli skousnout porážku, která znamenala konec sezóny pro elitní tým chodovských mužů. Podruhé za sebou tak končíme ve čtvrtfinále a naše zraky již nyní směřují k extralize žen, kde se budou chodovské lvice rvát o Superfinále.

Vstup do zápasu Chodovu opět nevyšel a v 6. minutě byl stav 0:2 pro Vítkovice. Když se pak podařilo Patriku Dóžovi snížit, přišla další minela a Řezanina stanovil skóre první třetiny na 1:3.

Ani druhá část hry nebyla o mnoho lepší. Hájek a Bräuer do poloviny zápasu navýšili na 1:5. Chodov se lehce zvedl při vyloučení Bruse, které potrestal Tomáš Sýkora, ale další obrovská chyba přinesla hattrick Hájka a stav 2:6. Domácí hráči sice ještě kontrovali brankou Davida Bouši, ale ani tak nebyl stav před třetí třetinou nijak komfortní.

Jenže do poslední třetiny vlétl jiný tým a v čase 50:00 bylo vyrovnáno. Postupně se trefili Ondrušek, Dóža a opět Tom Ondrušek. Zbývajících 10 minut nabídlo mírný tlak Chodova a šance na obou stranách, ale branky již ne. Na řadu tak muselo přijít desetiminutové prodloužení.

I v nastavení bylo k vidění několik zajímavých šancí, ale obrany obou týmů odolaly a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy.

Jako první jel chodovský Mikeš, ale míček mu při kličce skočil. Na druhé straně Delong poslal hosty do vedení. Ve druhé sérii uspěl Tomáš Sýkora, naopak Jankulár selhal. Ve třetí sérii selhali Ondrušek i Hubálek, naopak ve čtvrté slavili Dóža i Řezanina. Rozhodnout tak musela až poslední série. Michal Strachota vymíchal Součka, ale míček do branky nedostal, naopak Hájek s jistotou proměnil a ukončil chodovskou sezónu.

Na závěr se sluší poděkovat všem našim fanouškům, kteří Chodov podporovali přímo v hale či prostřednictvím internetu. Díky!

ČF6, čtvrtek 19.3.2015, 18:30
6:7sn
(1:3, 2:3, 3:0, 0:0)

branky: 13. Patrik Dóža, 32. Tomáš Sýkora, 38. David Bouša, 45. Tom Ondrušek, 45. Patrik Dóža, 51. Tom Ondrušek - 4. Lukáš Hájek, 6. Jan Šebesta, 16. Lukáš Řezanina, 26. Lukáš Hájek, 30. Marek Bräuer, 33. Lukáš Hájek, Lukáš Hájek
rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl
vyloučení: 0:1; využití: 1:0
zásahy brankářů: Martin Zich 17 - Lukáš Souček 30

Ohlasy trenérů

Vyjádření trenéra domácích Davida Podhráského: "Dnešní zápas dost vystihuje celou sérii. V podstatě jsme se porazili sami svou herní nedisciplinovaností a obrovskými chybami. Vážím si kluků za výkon v poslední třetině a mrzí mě, že jsme to nedotáhli do 7. zápasu. Celkově nepostoupil lepší tým, ale disciplinovanější a chytřejší. Podruhé za sebou musíme hodnotit sezónu jako velmi neúspěšnou a asi musíme změnit cestu či cíle. Gratuluji Vítkovicím k postupu a děkuji divákům, kteří nás dnes opravdu hnali za zdramatizováním zápasů

Vyjádření trenéra hostů Michala Deuse: "Dneska jsme byli 40 minut lepší, vytvořili si pohodlný náskok, který jsme v důsledku nepovedené třetí třetiny, který jsme museli potvrdit v nájezdech. Jinak si myslím, že výsledek série odpovídá kvalitě obou týmů. Měli jsme více fyzických sil a mentálních. Důležitý faktor byl i kvalita důležitých hráčů. Děkujeme Chodovu za kvalitní prověrku a těšíme se na semifinálové boje."