V Brně se tradičně nezískávají body lehce, ale Chodov to dokázal! Před více než 560 diváky dokázali hráči FAT PIPE Chodov urvat 3 body a napravit tak domácí selhání s Bohemkou. Zápas měl z chodovské strany hned několik hrdinů a na povedeném výsledku se tentokrát podílely všechny tři formace.

9.kolo, sobota 15.11.2014, 20:00
5:6
(2:1, 2:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Coufal (Juhaňák), 6. Veselý (Jalový), 40. Jakůbek (Juhaňák), 40. Koutný M. (Komenda), 45. Koutný J. – 1. Plíhal (Sýkora), 26. Bouša (Kotlas), 34. Plíhal (Sýkora), 38. Strachota (Jastřembský), 38. Pražan (Ondrušek), 55. Vávra (Ondrušek). Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 565. Střely na branku: 17:11.

Brno: Kejík (38. Bábíček) – Brom, Kadlec, Jalový, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Hrubý, Jeski, Koutný J., Komenda, Hrazdíra, Koutný M., Mendrek, Bauer, Veselý, Žižka, Ondráček, Jakůbek.

Chodov: Barák (Zich) – Jelínek, Pražan , Vávra, Běhavý, Klápa, Pražák, Flousek, Ondrušek, Sýkora, Havránek, Jirásek, Jastřembský, Strachota, Kotlas, Bouša, Plíhal.

Komentář k zápasu

V sestavě Chodova se překvapivě objevilo juniorské duo ročníku 97 Ondřej Plíhal a David Jirásek, přičemž prvně jmenovaný okořenil svou premiéru v extralize brankou již po 42 vteřinách zápasu! Radost na lavičce Chodova však vydržela přesně 19 vteřin, pak přišla sprcha v podobě branky Coufala. V 6. minutě už Brno vedlo, kdy se prosadil z dorážky Veselý. Chodov do první pauzy přežil dvě oslabení a do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Hned na začátku druhé třetiny dostal výhodu přesilové hry i Chodov, ale ke kloudnému zakončení se nedostal. Hned po skončení trestu Hrazdíry ale branka přišla. Kotlas prostrčil na Boušu a ten trefil přesně. Stejný hráč trefil v polovině druhé části tyčku a chvilku poté už přišel další chodovský gól. Tomáš Sýkora opět našel přesně hokejku Plíhala a ten poslal míček do branky. Ve 38. minutě pak přišlo střídání Michala Strachoty. Ten nejprve trefil dělovkou břevno a o pár vteřin později už rozvlnil síťku za Kejíkem. Brno si vzalo time out, ale 6 vteřin po jeho skončení přišel další úder, tentokrát z hole Martina Pražana. Na to lavička domácích reagovala změnou v brankovišti a do brány šel Bábíček. Ten se nemusel moc ohánět, protože Brno hned dostalo výhodu přesilové hry, kterou nakonec zužitkoval Jakůbek. Bohužel to nebylo vše a hned za 14 vteřin snížil na rozdíl jedné branky Martin Koutný. Za stavu 4:5 odešly oba týmy do kabin.

Třetí třetina nabízela snahu Brna o tlak a kvalitní obranu Chodova. Ta neodolala v čase 44:45, kdy se trefil Jiří Koutný. Brno bylo i nadále lehce aktivnější, ale Chodov precizně bránil a vyrážel do rychlých kontrů. No a jeden takový zápas nakonec rozhodl. Sýkora s Ondruškem vykombinovali obranu Brna a Tomáš Vávra, který se posunul do první formace ve třetí třetině, neměl problém se zakončením do poloodkryté brány. Ještě jeden krizový moment ale musel Chodov přežít, aby si mohl odvézt 3 body. Ten přišel 4 vteřiny před koncem. Juhaňákovo sólo ukončil faul Pražana, za který rozhodčí nařídili velmi sporné trestné střílení. K jeho exekuci se postavil sám faulovaný, ale Honza Barák se ošálit nedal!

Chodov tak veze z brněnských parket velmi důležité 3 body, které však bude muset potvrdit hned v pondělí od 18 hodin doma na Jižním Městě proti FBC Ostrava.

Ohlasy trenérů

Jan Kadlec (Brno): "Utkání jsme nezvládli. Umíme hrát mnohem lépe a chvílemi jsme měli obrovské štěstí a i přes to jsme do posledních sekund mohli pomýšlet na zisk bodů. Náš výkon bych odhadl na 30% současných možností. Díky moc divákům."

Michal Podhráský (Chodov): „Myslím, že dnes jsme si body zasloužili. Dobře jsme bránili a góly jsme inkasovali prakticky jen po individuálních chybách, což je ovšem velká škoda. Na druhé straně jsme trefili minimálně třikrát brankovou konstrukci a mnoho brejků jsme nedotáhli. Mám radost z juniorů, určitě v sobě mají potenciál, ale musí nadále tvrdě pracovat. Ten první zápas se odehraje na euforii, ale mnoho takových hvězdiček vzlétlo a brzy zase spadlo."