S nožem na krku přijeli hráči Chodova do Ostravy. V sérii prohrávali 1:3, a pokud chtěli vrátit sérii do Prahy, museli Vítkovice bezpodmínečně porazit. To se nakonec po dramatickém průběhu podařilo, když Chodov zvítězil 4:3. Stav série je tak 2:3 pro Vítkovice a série pokračuje ve čtvrtek v 18:30 na Jižním Městě.

Chodov od začátku zápasu častěji hrozil a díky Tomu Ondruškovi se také v 10. minutě dostal do vedení. Vítkovice vyrovnali 8 vteřin před koncem první části, když využily fatální nedůslednosti obrany Chodova. Druhá třetina přinesla jedinou branku a to z hole Tomáše Sýkory, který využil výhody při odloženém vyloučení. Ten samý hráč byl pak před koncem druhé třetiny vyloučen, ale Chodov oslabení přestál. V čase 47:44 vedl Chodov již o dvě branky, když samostatný únik využil zaskakující kapitán Ondřej Mikeš. Radost však trvala pouze 38 vteřin a Matejčík opět snížil. Chodov poté přestál další oslabení a tak šel do koncovky s jednobrankovým vedením. Vítkovice odvolaly Součka a Patrik Dóža jim vstřelil branku do prázdné. 12 vteřin před koncem sice ještě Šebesta snížil, ale víc už se nestalo a Chodov tak veze do Prahy výhru.

Stav série je 2:3 pro Vítkovice a ty budou mít další šanci postoupit do semifinále ve čtvrtek. Hrát se bude na Jižním Městě od 18:30 a my věříme, že hala bude praskat ve švech.

ČF5, úterý 17.3.2015, 18:00
3:4
(1:1, 0:1, 2:2)

branky: 20. Lukáš Hájek, 49. Marek Matejčík, 60. Jan Šebesta - 10. Tom Ondrušek, 36. Tomáš Sýkora, 48. Ondřej Mikeš, 60. Patrik Dóža
rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka
vyloučení: 0:2; využití: 0:0
diváků: 342
zásahy brankářů: Lukáš Souček 18 - Martin Zich 15

Ohlasy trenérů

Vyjádření trenéra Vítkovic, Michala Deuse: Není třeba si nic nalhávat, vítězství Chodova je dnes zasloužené. My jsme hráli špatně v prvních dvou třetinách a to nás stálo zápas. Na druhou stranu sezóna nekončí a my přijedeme do Prahy s cílem vyhrát.

Vyjádření trenéra Chodova, Davida Podhráského: Dnes jsme sklidili, co jsme v Praze zaseli. Kdybychom dokázali proměňovat šance tak efektivně jako domácí, tak bych měl o pár šedivých vlasů méně. Těšíme se na pokračování série v Praze.