Po více než měsíci se v neděli Chodov podruhé v sezóně představil před domácím publikem v důležitém zápase proti Pardubicím. Tým z Jižního Města měl za sebou těžkou série tří zápasů (Otrokovice, Vítkovice, Boleslav), po které měl na kontě pouze 7 bodů a nutně tedy potřeboval další. Tým z města perníku statečně vzdoroval, ale nakonec bojovní Chodováci potěšili domácí fanoušky.

6.kolo, neděle 26.10.2014, 17:00
5:3
(0:2, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Krigovský (Krajcigr), 19. Brychta (Zozulák), 24. Sýkora (Mikeš), 27. Ondrušek (Mikeš), 37. Mikeš (Sýkora), 39. Krajcigr (Krigovský), 53. Ondrušek (Mikeš), 57. Vávra (Pražák). Rozhodčí: Štengl, Šolc. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 173. Střely na branku: 25:13.

Chodov: Zich (Barák) – Jelínek, Pražan, Flousek, Sýkora, Schubert, Jastřembský, Kotlas, Bouša, Fiala, Vávra, Běhavý, Klápa, Pražák, Ondrušek, Mikeš, Havránek, Strachota.

Pardubice: Tvrdý (Levínský) – Oubrecht, Ďopan, Šťastný, Brychta, Zozulák, Hauschke, Junek, Teichman, Lisa, Bahník, Dlesk, Škeřík, Burian, Krajcigr, Chmelař, Němeček, Krigovský, Formánek.

Komentář k zápasu

V první části to však na zisk bodů moc nevypadalo. Chodov vstoupil do utkání vlažně a byl za to potrestán. Nedůsledností obrany domácích využili Krigovský a Brychta, čímž zajistili týmu kolem Martina Zozuláka vedení 0:2 po první třetině.

Ve druhé části hry už se Chodov prezentoval o poznání lepším výkonem a začal také střílet branky. Ve 24. minutě využil pohotově pobídku Ondřeje Mikeše Tomáš Sýkora a za další tři minuty oba zmiňovaní perfektně zprodukovali akci na jejímž konci stál Tom Ondrušek. Poté se Pardubice se štěstím ubránili čtyřminutové přesilovce Chodova, ale i tak dostaly ještě do pauzy třetí branku. Krásně nad nohu se trefil Ondřej Mikeš. Bohužel do přestávky vedení Chodova nevydrželo, když se o srovnání postaral Krajcigr.

Ani gól do šatny domácí nezlomil a ve třetí třetině si šli za vítězstvím, což dokumentuje i poměr střel na branku 12-3. Na gól se sice čekalo až do 53. minuty, ale byl o to hezčí. Nejlepší hráč zápasu Ondřej Mikeš se krásně uvolnil a nabídl gól Tomu Ondruškovi. V 57. minutě pak přišla pojistka z hole Tomáše Vávry, který se tak prosadil v extralize poprvé od svého přestupu z Tatranu.

Na Jižním Městě nebyl k vidění žádný koncert, ale od druhé třetiny poctivá práce domácích, která vedla k zisku důležitých tří bodů. Ty bude chtít Chodov potvrdit již v úterý 28.10. od 18 hodin na Podvinném Mlýně proti Spartě.

Ohlasy trenérů

Martin Czeczinkar (Pardubice): "Vyrovnané utkání, o výsledku rozhodla třetí třetina, kdy soupeř potrestal naše individuální chyby, přesto jsme nepodali špatný výkon a těšíme se na televizní utkání s Libercem."

David Podhráský (Chodov): "Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký zápas, přesto jsme k jeho začátku nepřistopupili úplně ideálně. Nicméně náš výkon měl stoupající tendenci a nakonec jsme získaly důležité 3 body, které byly dnes možná důležitější než umělecký dojem. Výborně opět zahrála první formace a pochvala patří i Martinu Zichovi, který nastoupil po delší době a tým podržel."