Neděle 11. ledna nabídla v AutoCont extralize hned 3 zápasy, které se nerozhodly v základní hrací době a opravdu velkou kupu branek. Zápas Bohemians vs. Chodov splnil obě předchozí kritéria a divákům nabídl opravdu zajímavou podívanou. V utkání, které bylo plné zvratů, byl nakonec úspěšnější Chodov, který zvítězil brankou Toma Ondruška 8:9 v prodloužení.

15.kolo, neděle 11.1.2015, 18:00
8:9p
(4:2, 2:3, 2:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Bagin (Kordoš), 9. Kieler (D.Šimek), 13. M.Šimek (Kisugite), 14. Čihák (Bagin), 26. D.Šimek (Kieler), 38. M.Šimek (Kisugite), 55. Čihák (Bagin), 55. Kuncman (Šárka) – 2. Vávra (Fiala), 16. Pražan (Dóža), 21. Dóža (Ondrušek), 21. Fiala (Vávra), 26. Klápa (Jastřembský), 50. Ondrušek (Dóža), 51. Dóža (Ondrušek), 57. Dóža (Ondrušek), 63. Ondrušek (Mikeš). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 232. Střely na branku: 28:25.

Bohemians: Cimbálek (Hyršl) – Zezulka, Kisigute, Šimek M., Bagin, Musil, Bezpalec, Kordoš, Šimek D., Zapletal, Kuncman, Čihák, Chlumský, Kieler, Mandík, Kindl, Höffer, Šárka.

Chodov: Zich (14. Barák) – Jelínek, Pražan, Fiala, Vávra, Běhavý, Klápa, Flousek, Ondrušek, Sýkora, Mikeš, Schubert, Chmelíček, Vojtíšek, Jastřembský, Strachota, Kotlas, Bouša, Dóža.

Komentář k zápasu

Utkání se od začátku odvíjelo ve svižném tempu a poprvé se skóre měnilo již po 74 vteřinách, když se prosadil Tomáš Vávra v sólovém úniku. Poté však převzali otěže zápasu domácí a pomohla jim k tomu paradoxně chodovská přesilovka. V té potrestal zmatky v obraně kapitán domácích Bagin a zavelel k obratu. Hned za 52 vteřin se trefil z bezprostřední blízkosti Kieler a v čase 13:56 to bylo již 4:1, když se trefili Martin Šimek a Pavel Čihák. Chodov vystřídal brankáře a ještě do první pauzy snížil brankou Martina Pražana.

Úvod druhé části patřil opět Chodovu. Již po 28 vteřinách dal svou premiérovou branku po návratu do extraligy Patrik Dóža a za dalších 25 vteřin bylo vyrovnáno, když se k brance prodral Jan Fiala. Chodov navíc dostal výhodu druhé přesilové hry, ale i ta zůstala nevyužita. A tak přišel trest z hole Davida Šimka. Domácí se však radovali pouze 22 vteřin a po výběhu Michala Klápy bylo opět vyrovnáno. Za stavu 5:5 se hra trochu uklidnila a další branka přišla až před koncem třetiny, když se tečovanou střelou trefil Martin Šimek.

Začátek třetí třetiny se nesl v opatrnějším duchu, ale to mělo zřejmě jen předznamenat další gólový uragán, který měl přijít v poslední desetiminutovce. Načal ho Tom Ondrušek, který vyrovnal na 6:6 a hned za 56 vteřin poslal Chodov do vedení Patrik Dóža. Jenže přišel další zvrat. Vyloučení Fialy potrestal Čihák a za dalších 23 vteřin otočil vývoj zpět na stranu klokanů Kuncman. Chodov se ale nevzdal a v čase 56:08 byl odměněn. Patrik Dóža dokonal svůj hattrick a poslal zápas do prodloužení.

V něm se nakonec štěstěna přiklonila na stranu Chodova, když se z výběhu trefil nejproduktivnější hráč AutoCont extraligy Tom Ondrušek.

Ohlasy trenérů

Roman Kieler (Bohemians): „Těžko utkání nějak v krátkosti hodnotit, diváci si zápas snad užili, trenéři už o trochu méně. Děkuji klukům, že nakonec urvali dva body. Vítám Paddyho zpět v lize a obdivuji domácí diváky, jestli vydrží Michala Jedličku poslouchat každý zápas...“

Michal Podhráský (Chodov): „Těžko zápas nějak v krátkosti zhodnotit. Skóre mluví za vše. V obraně jsme předváděli hrozné věci a soupeř, který hrál velice jednoduše, nás za to trestal. V útoku jsme se pak mohli spolehnout na své osobnosti, ale i tak jsme se na góly hrozně nadřeli.“