Ve druhém domácím zápase nové sezóny přivítal Chodov nováčka z Litvínova. Historicky první střetnutí těchto dvou týmů v rámci nejvyšší soutěže nakonec skončilo 8:4 pro Chodov, byť Bivojové nadali svou kůži vůbec lacino.

Vstup do zápasu měl domácí Chodov fantastický. Po 80 vteřinách putoval míček po ose Ondrušek - Fiala - Koutný až do branky Litvínova a hned za dalších 24 vteřin ukázal svůj důraz Michal Klápa a bylo to 2:0. Rychlé vedení však domácí hráče ukolébalo a brzy přišel trest. Střelec druhé chodovské branky seděl na trestné lavici, když Lukáš Černý snížil na 2:1. Ani toto varování Chodov příliš nenakoplo, nevyužil přesilovou hru a navíc ještě 7 vteřin před koncem druhé třetiny podruhé inkasoval v oslabení.

Ani druhá třetina nenabídla úplně strhující podívanou, ale Chodov přeci jen postupně utahoval šrouby a nakonec odcházel do šaten s pohodlným tříbrankovým vedením. Nejprve se prosadil Miloš Tyl po asistenci Patrika Dóži, poté tradiční střelou tahem uspěl Tom Ondrušek a nakonec opět úřadovalo duo Tyl - Dóža a první jmenovaný zvyšoval na 5:2.

Třetí část hry začala přesilovou hrou Chodova, kterou po nabídce Koutného využil svou třetí brankou v zápase Miloš Tyl. Litvínov dokázal reagovat z hole hrajícího kapitána a klubové legendy Dana Huliče, ale ze snížení se radoval pouze necelé 3 minuty. Chodov měl totiž ve velké formě hrajícího Miloše Tyla, který provedl perfektní blafák a zvýšil na 7:3. Od té doby se hra odehrávala víceméně klidně a rozčísly ji pouze dvě gólové situace. Nejprve Patrik Dóža poslal čtvrtý gólový pas v zápase, který zužitkoval tentokrát Martin Pražan a konečné skóre 8:4 stanovila branka Viktora Hocelíka.

Samotný konec utkání patřil Petru Pražákovi. Ten sice kvůli zranění do zápasu nenastoupil, ale po jeho skončení si užil ovace publika, když mi prezident oddílu Michal Bauer předal památeční dres za 100 vstřelených branek v základní části. Ty jsou o to cennější, že je všechny zaznamenal v modrobílém dresu Chodova.

Chodov tak má po třech zápasech na kontě plný počet bodů a dělí se o první  místo v tabulce Superligy. Nyní má Tipsport Superliga týdenní pauzu, kterou vyplní Champions Cup v Mladé Boleslavi.

3.kolo, pondělí 28.9.2015, 18:00
8:4
(2:2, 3:0, 3:2)

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - SK Bivoj Litvínov 8:4
branky: 2. Martin Koutný, 2. Michal Klápa, 31. Miloš Tyl, 38. Tom Ondrušek, 39. Miloš Tyl, 44. Miloš Tyl, 48. Miloš Tyl, 57. Martin Pražan - 7. Lukáš Černý, 20. Jiří Horák, 45. Daniel Hulič, 59. Viktor Hocelík

Ohlasy trenérů

David Podhráský (FAT PIPE FLORBAL CHODOV): Jeden z trenérů Litvínova mi řekl: "Vy jste dnes nějak spali." A měl pravdu! Bohužel nastalo, čeho jsme se obávali, ale nakonec máme 3 body a se vstupem do sezóny tak můžeme být spokojeni. Děkuji našim divákům, že si našli čas i o státním svátku a také fanouškům Litvínova za skvělou atmosféru.

Daniel Hulič (SK Bivoj Litvínov): Dneska si myslím, že jsme tady předvedli vcelku pěkný výkon, i když tomu počet střel neodpovídá. Ale domácí byli přeci jenom lepší než my, samozřejmě.