Po více jak třech týdnech nastoupili chodovští muži opět k zápasu Tipsport Superligy a papírově je nečekalo nic lehkého. Na domácí půdě přivítali Bohemku, která patří v posledních letech k hodně neoblíbeným soupeřům. Jenže realita byla tentokrát úplně jiná a Chodov svého soupeře zničil a zvítězil 12:3, což je mimochodem 4. nejvyšší výhra v historii klubu.

Do zápasu vlétli domácí skvěle a v čase 6:09 vedli po brankách Pražáka a Dóži 2:0. Druhá gólová salva pak přišla mezi 15. a 18. minutou, kdy Patrik Dóža nejprve využil přesilovku a následně Martin Koutný uklidil míček do sítě po rychlém protiútoku. Ještě o pauzy se pak prosadila i Bohemka, když se z první trefil Bagin.

Gól do šatny však Chodov nerozhodil a když ve 26. minutě zvýšil na 5:1 svým prvním ligovým gólem David Jirásek, zdálo se být rozhodnuto. Chodov poté ustál oslabení a následně opět dvakrát udeřil. Patrik Dóža a Michal Strachota zvýšili už na 7:1.

Třetí třetinu začínal Chodov v přesilové hře a opět nemilosrdně trestal, když se prosadil Martin Koutný. Na 9:1 zvýšil po skvělém signálu Miloš Tyl, Bohemka vyměnila gólmana a na chvilku se vrátila do hry. Severa nejprve sám překonal jinak vynikajícího Dana Mücka a následně přihrál Krbcovi a bylo to 9:3. Chodov se však ani tentokrát zaskočit nenechal a Tom Ondrušek zakulatil desítku. A to ještě stále nebylo všechno neboť Martin Koutný schovával v rukávu ještě dvě rány. Nejprve se trefil ve hře 5 na 5 a následně využil i třetí přesilovku v zápase.

Chodov tak zdolal neoblíbeného soupeře 12:3, opět se přiblížil na dostřel k Mladé Boleslavi a navíc již 3 kola před koncem stanovil nový klubový rekord v počtu bodů za jednu sezónu. Aktuální hodnota je 51 bodů. Kolik jich kluci ještě do konce sezóny přidají? O tom rozhodnou zápasy v Litvínově, s Boleslaví a proti Vinohradům.

19.kolo, středa 10.2.2016, 19:00
12:3
(4:1, 3:0, 5:2)

branky: 5. Petr Pražák, 7. Patrik Dóža, 16. Patrik Dóža, 18. Martin Koutný, 25. David Jirásek, 38. Patrik Dóža, 39. Michal Strachota, 41. Martin Koutný, 44. Miloš Tyl, 50. Tom Ondrušek, 56. Martin Koutný, 59. Martin Koutný - 20. Vojtěch Bagin, 45. Jan Severa, 49. Kryštof Krbec
rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora
vyloučení: 2:3; využití: 0:0
diváků: 200
zásahy brankářů: Daniel Mück 22 - Ivan Ponomarev 16, Tomáš Hyršl 5

Ohlasy trenérů

Komentář k utkání trenéra domácích Davida Podhráského: Dnes jsme podali týmový výkon, podpořený výbornou efektivitou a skvělým brankářem. Více než výsledek mě však těší, že jsme tentokrát donesli pokyny z šatny i na hřiště.

Komentář k utkání trenéra hostů Michala Matouška: Asi nejsnadnější vítězství Chodova v sezoně. Špatný přístup našich hráčů k celému utkání.