Poslední zápas kalendářního roku 2015 odehráli muži na půdě FBC Ostrava. V prochladlé ČPP Aréně většinu času vedli, ale nakonec museli dva body vybojovat až v prodloužení. Po 15 odehraných zápasech tak mají na kontě 40 bodů a spolu s Mladou Boleslaví vedou Tipsport Superligu.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří využili přesilovou hru a potrestali tak špatné střídání Chodova. Do kabin se šlo za stavu 1:1, když nádhernou akci celého prvního útoku zakončil Martin Koutný.

Druhá třetina patřila Chodovu. Ve výborné formě hrající Michal Strachota poslal hosty do vedení, Patrik Dóža využil brejk 2 na 1 a přihrávku Toma Ondruška a když Kolajta snížil, tak Chodov opět reagoval z hole Toma Ondruška. Druhá přestávka tak probíhala za stavu 4:2 pro Chodov.

Jenže ten se měnil už po 35 vteřinách třetí třetiny, když na 4:3 snížil Šimíček. Leader Superligy si však vzal dvoubrankové vedení zpět. Přesilovou hru využil po 9 vteřinách Patrik Dóža. Zdálo se, že by si Chodov mohl dojít pro 3 body, ale nadšeně bojující a dobře hrající domácí byli proti. V čase 51:22 snížil, byť branka neměla v žádném případě platit, Zbořil a 144 vtěřin před koncem vyrovnal Eichner. Chodov už ve zbylém čase nedokázal strhnout vítězství na svou stranu a muselo rozhodnout prodloužení. Uběhlo přesně 57 vteřin a Patrik Dóža přisoudil druhý bod Chodovu.

Chodov tak zakulatil počet bodů na 40 a, i přes tuto ztrátu, může být spokojen. Nyní čeká hráče i fanoušky florbalové volno, ale na začátku roku 2016 se vše opět rozjede ve velkém tempu. V úterý 5. ledna se Chodov představí na půdě Mladé Boleslavi v semifinále Poháru České pojišťovny a Tipsport Superliga pak pokračuje 8. ledna, kdy jede Chodov na půdu Vítkovic, a 10. ledna, kdy doma přivítáme Otrokovice.

15.kolo, neděle 20.12.2015, 18:00
5:6p
(1:1, 1:3,3:1 - 0:1)

branky: 7. Adam Zbořil, 36. Patrik Šimíček, 41. Patrik Šimíček, 52. Adam Zbořil, 58. Dominik Eichner - 8. Martin Koutný, 31. Michal Strachota, 34. Patrik Dóža, 40. Tom Ondrušek, 45. Patrik Dóža, 61. Patrik Dóža
rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko
vyloučení: 1:2; využití: 1:0;
diváků: 125; zásahy brankářů: Štěpán Laja 21 - Jan Barák 14

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra domácích Martina Smetáka: My jsme dneska podali vyborný výkon , obětavý, zaslouženě bod. Myslím si , že naše výkonnost se zvedá a my to zúročíme po novém roce. Soupeř velice kvalitní a pro nás vyníkající škola.

Komentář trenéra hostů David Podhráský: Dneska si Ostrava bod rozhodně zasloužila, respektivě my jsme si zasloužili ho ztratit. Ostrava byla výborně připravená, hrála agresivně a my jsme dnes nebyli schopni si s tím poradit a když už ano, tak jsme neproměňovali šance. Pak tu byl ješte jeden element , který nebudu hodnotit a za ušetřené peníze, radši koupím Domče dárek. Děkuju soupeři za fér zápas a přeju všem veselé Vánoce.