Poslední domácí utkání v kalendářním roce 2014 sehráli muži Chodova v pátek 19. prosince na Jižním Městě. V netradičním čase od 20 hodin přivítal Chodov Spartu, kterou v prvním zápase zdolal výsledkem 5:0. Ani ve druhém vzájemném zápase nenašla Sparta na Chodov recept a nakonec si z Jižního Města odvezla pořádnou nadílku v podobě 14 branek.

12.kolo, pátek 19.12.2014, 20:00
14:6
(3:2, 6:1, 5:3)

Branky a nahrávky: 6. Mikeš (Fiala), 15. Klápa (Strachota), 16. Pražák (Vávra), 22. Vávra (Jelínek), 33. Sýkora (Fiala), 35. Jastřembský (Strachota), 38. Jastřembský (Běhavý), 39. Bouša (Pražák), 40. Mikeš (Ondrušek), 41. Bouša (Vávra), 49. Vávra (Pražák), 50. Fiala (Ondrušek), 54. Pražan (Ondrušek), 59. Mikeš (Ondrušek) – 11. Ježek (Svatoš), 19. Svatoš (Marvánek), 21. Vrána (Časar), 45. Pruner (Šnajdr), 45. Svatoš (Vrána), 58. Šnajdr (Ježek). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 228. Střely na branku: 18:19.

Chodov: Barák (41. Zich) – Jelínek, Pražan, Flousek, Sýkora, Schubert, Jastřembský, Kotlas, Bouša – Fiala, Vávra, Běhavý, Klápa, Pražák, Ondrušek, Mikeš, Havránek, Strachota.

Sparta: Beneš (35. Kotouček) – Ježek, Kadoch, Čermák, Chaloupka, Vrána, Smetana, Marvánek, Rebro, Rodina – Burnik, Hartman, Jaroš, Svatoš, Mandelbaum, Šnajdr, Časar, Pruner.

Komentář k zápasu

Asi nikdo z 228 diváků, kteří si před Vánocemi našli cestu do haly na Jižním Městě, nečekal, že uvidí 20 branek a z toho 14 v síti hostující Sparty. Ostatně ani úvod zápasu tomu úplně nenasvědčoval. Chodov se dostal do vedení v 6. minutě, když se po asistenci Fialy trefil Ondřej Mikeš. Chodov poté dostal výhodu přesilové hry, kterou sehrál perfektně, ale brankou neskončila. Naopak na druhé straně vznikla situace ve florbalu nevídaná. Hned dva hráči Chodova byli potrestáni ve stejném čase a domácí se musel 120 vteřin bránit ve třech. To se dařilo necelou minutu a pak vyrovnal Ježek. V 15. minutě už opět vedl Chodov, důrazem před brankou se prosadil vůbec poprvé v sezóně Michal Klápa. Navíc hned za minutu zvýšil na 3:1 Petr Pražák. Naneštěstí si Chodov podruhé během jedné třetiny vyzkoušel hru 3 proti 5 a podruhé neúspěšně. Do šaten se tak šlo za stavu 3:2 pro domácí a Sparta si ještě přenášela část přesilové hry 5 na 4.

No a právě tenhle zbytek přesilovky přinesl Spartě vyrovnání. Gól na 3:3 však spíš vydráždil domácí střelce. Hned za 20 vteřin poslal Chodov do vedení Tomáš Vávra a po polovině zápasu pak domácí spustili ofenzivní uragán. Otevřel ho přesnou střelou zápěstím Tomáš Sýkora, následně se dvakrát trefil Jan Jastřembský, osmou branku přidal David Bouša a skóre na 9:3 po dvou částech uzavřel Ondřej Mikeš.

Do třetí části se do branky postavil Martin Zich a do akce se dostali i Martin Flousek s Adamem Havránkem. Hned po 54 vteřinách završil „desítku“ David Bouša. Pak přišla minuta Sparty, během 32 vteřin snížili Pruner a Svatoš, ale Chodov hned reagoval. Svůj velmi dobrý výkon podpořili brankami Tomáš Vávra a Jan Fiala. Poslední pětiminutovka pak přinesla ještě 3 branky. Nejprve se prosadil Martin Pražan, následně snížil Šnajdr, ale poslední slovo si vzal svou třetí brankou v zápase Ondřej Mikeš, kterému asistoval Tom Ondrušek, pro kterého to byla čtvrtá gólová přihrávka v zápase.

Chodov se tak s domácí arénou pro rok 2014 rozloučil drtivou výhrou, a aby si hráči mohli užít v klidu Vánoce, tak je potřeba ještě v neděli 21. prosince porazit Pardubice.

Ohlasy trenérů

David Podhráský (Chodov):"Děkuji klukům! I výsledky z ostatních zápasů ukázaly, že vrátit se po pauze nebyla žádná sranda. Ve hře 5 na 5 jsme dominovali a jsem moc rád, že se prosadily všechny formace. Děkuji divákům, kteří dorazili a přeji všem příjemné prožití vánočních svátků!"

Miroslav Medal (Sparta): "Gratulujeme soupeři k vítězství. Bohužel jeden z dalších nepovedených zápasů. Každopádně víme, na čem pracovat. Přejeme všem hráčům a fanouškům Veselé Vánoce a šťastný nový rok."