Poslední domácí utkání v kalendářním roce 2015 odehráli muži v neděli 13. prosince a s domácími fanoušky se rozloučili jak se sluší a patří. Nebezpečné Brno, které se nachází na 3. místě tabulky Tipsport Superligy, rozstříleli 9:1.

Úvod utkání takovému výsledku nenasvědčoval. Brno bylo možná v začátku zápasu i lepší, ale Chodov se může spolehnout na své klíčové hráče a na přesilové hry. Ve 4. minutě dostali domácí výhodu hry v přesilovce a nejlepší střelec soutěže Tom Ondrušek vstřelil první branku. V dalším průběhu hry bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale ujala se až další akce Toma Ondruška, který 79 vteřin před koncem první třetiny zvýšil na 2:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté a již po 46 vteřinách byl stav 2:1. Chodov se však nenechal rozhodit a vedl utkání podle svého. Těsně po polovině zápasu pak opět odskočil, když se trefil Patrik Dóža a ve 36. minutě zvýšil už na 4:1 Tom Ondrušek, který tak zaznamenal další hattrick.

Třetí třetina pak již byla exhibicí Chodova. Brno se sice snažilo, ale jejich platonickému tlaku chodovská obrana v čele s vynikajícím Danem Mückem celkem v pohodě odolávala a navíc střelci na druhé straně neustále hrozili. V čase 48:04 se prosadil důrazný Martin Koutný na 5:1 a Brno reagovala oddechovým časem. Po něm vyrazilo na hřiště 6 brněnských bojovníků, ale jejich snahu brzy uťal Patrik Dóža, který obral o míček kapitána hostí Jakůbka a skóroval do prázdné branky. Do opuštěné svatyně se pak trefil i Miloš Tyl na 7:1. Poslední dvě branky pak padli v přesilových hrách. Vyloučení Sládečka potrestal Koutný a vyloučení Krajcigra Tyl.

Konečné skóre 9:1 možná úplně neodpovídá o obrazu hry, ale Chodov si pro toto vítězství došel koncentrovanou a disciplinovanou hrou naprosto zaslouženě.

Velký dík patří na závěr i divákům, kteří vytvořili i v menším počtu fantastickou atmosféru a i díky nim Chodov v první části sezóny ovládl všechny domácí zápasy. Nyní už na Chodov čeká v roce 2015 pouze utkání na půdě OSstravy 20. prosince. Doma se společně uvidíme opět v neděli 10. ledna, kdy budeme hostit Otrokovice.

14.kolo, neděle 13.12.2015, 17:00
9:1
(2:0, 2:1, 5:0)

branky: 5. Tom Ondrušek, 19. Tom Ondrušek, 32. Patrik Dóža, 36. Tom Ondrušek, 49. Martin Koutný, 51. Patrik Dóža, 54. Miloš Tyl, 57. Martin Koutný, 59. Miloš Tyl - 21. Jiří Bauer
rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský
vyloučení: 0:3
využití: 1:0
diváků: 175
zásahy brankářů: Daniel Mück 17 - Filip Kejík 15

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra domácích Davida Podhráského: "Byli jsme na Brno perfektně připraveni a až na jedno zaváhání jsme dnes byli konečně disciplinovaní. Myslím, že dnes jsme měli lepšího brankáře, první, druhou i třetí lajnu a proto jsme vyhráli. Teď se musíme stejně dobře nachystat na Ostravu a dovézt 3 body. Děkujeme divákům a přejeme veselé Vánoce."

Komentář trenéra hostů: "Marné bušení a připravený soupeř rozhodly o vítězství našeho soupeře. Výhra a úspěch jsou dvě odlišně věci, skóre neodpovídá průběhu utkání a i proto ho hážeme za hlavu."