Ve 20. kole Tipsport Superligy zavítali chodovští muži do zrekonstruované haly v Litvínově. Pro Chodov měl zápas historický podtext, neboť se jednalo o 500. utkání mužů v základní části nejvyšší soutěže. Byť se vítězství nerodilo lehce, tak nakonec Chodov v jubilejním zápase zvítězil 8:4.

Začátek zápasu byl ze strany Chodova hodně ospalý a úvodní třetinu dokonce druhý tým tabulky s posledním prohrál 0:1. Na začátku druhé části hry byl domácí tým vyloučen a Dan Kašovský vyrovnal na 1:1. Od té doby se chodovská hra zvedla a přišly i branky. Z brejku se prosadil Honza Fiala a následně zvýšil na 3:1 Patrik Dóža. Domácím se sice podařilo snížit, ale Tomáš Sýkora stanovil skóre po dvou třetinách na 4:2.

Zřejmě rozhodující moment nastal hned po 33 vteřinách 3. třetiny, když první chodovská formace rozebrala obranu Litvínova a Martin Koutný zvýšil na 5:2. Oba týmy se pak v brankách střídaly, takže na první snížení Litvínova reagoval Petr Pražák a na to druhé v přesilovce Martin Koutný. Úplně poslední slovo si pak vzal Marian Jelínek, který ranou z půlky hřiště stanovil konečné skóre na 8:4.

Chodov tak splnil povinnost, posunul se minimálně do pondělí do čela tabulky a může se v klidu připravovat na neděli 21.2., kdy se utká doma s Mladou Boleslaví o vítězství v základní části.

22.kolo, neděle 28.2.2016, 17:00
2:14
(1:6, 0:3, 1:5)

branky: 5. Jakub Záň, 60. Milan Bína - 9. Filip Chmelíček, 9. Tom Ondrušek, 9. Jan Fiala, 12. Tom Ondrušek, 19. Patrik Dóža, 19. Michal Strachota, 24. Martin Pražan, 34. Ondřej Bachtík, 36. Martin Koutný, 41. Petr Pražák, 52. Patrik Dóža, 53. Michal Strachota, 59. Martin Koutný, 59. Michal Strachota
rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý
vyloučení: 2:0; využití: 0:1
diváků: 420
zásahy brankářů: Karel Mrkos 38 - Jan Barák 19

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra domácích, Martina Hovořáka: "Na závěr základní části jsme dostali tvrdou lekci. Věřím, že se z toho poučíme a vytěžíme maximum do play down. Děkujeme za super atmosféru."

Komentář trenéra hostů, Davida Podhráského: "V první řadě bych chtěl poděkovat SKV a místnímu klubu za perfektně uspořádaný zápas se skvělou atmosférou. Možná i díky tomu nás to dneska opravdu bavilo a myslím, že to na hřišti bylo vidět. Ještě jednou děkuji týmu za celou základní část a teď se jdeme připravovat na play off. "