Ještě neuběhl ani týden z nového roku a chodovští muži mají za sebou první zápas. A to hned velice těžký. Na domácí půdě Chodov přivítal ambiciózní Brno, které touží po umístění v první čtyřce. Zápas nabídl mnoho zajímavých momentů, 13 gólů a nakonec i prodloužení, ve kterém zvítězil Chodov 7:6.

14.kolo, neděle 4.1.2015, 17:00
7:6p
(2:4, 2:1, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Bouša (Pražák), 10. Sýkora (Ondrušek), 25. Kotlas (Ondrušek), 35. Vávra (Kotlas), 41. Pražan (Mikeš), 50. Pražan (Sýkora), 64. Mikeš (Sýkora) – 13. Komenda (Hrazdíra), 14. Jiří Koutný (Mendrek), 17. Mendrek, 19. Koutný (Juhaňák), 22. Žižka (Veselý), 55. Jiří Koutný (Mendrek). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 160. Střely na branku: 25:26.

Chodov: Barák (Zich) – Jelínek, Pražan, Vojtíšek, Fiala, Vávra, Běhavý, Klápa, Pražák, Flousek, Ondrušek, Sýkora, Mikeš, Schubert, Havránek, Jastřembský, Strachota, Kotlas, Bouša.

Brno: Kejík (Kuhn) – Brom, Kadlec, Jalový, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Hrubý, Jiří Koutný, Komenda, Hrazdíra, Martin Koutný, Grábl, Mendrek, Bauer, Veselý, Žižka, Jakůbek.

Komentář k zápasu

Úvodní třetina nabídla hned 6 branek. Prvním střelcem roku 2015 byl David Bouša, který se trefil v 5. minutě a v 10. na něj navázal Tomáš Sýkora. V čase 12:06 snížil Komenda a Chodov úplně vypadl z role. Brzy tak vyrovnal na 2:2 Jiří Koutný, následně využil obrovské chyby v rozehrávce domácích Mendrek a aby toho nebylo málo, tak první přesilovku zápasu využil opět mladší z bratrů Koutných.

Když se po 86 vteřinách druhé části trefil brněnský Žižka, tak už to s domácími nevypadalo dobře. Šanci na návrat do zápasu dalo domácím vyloučení Veselého, které potrestal Michal Kotlas. Následně trenér David Podhráský stáhl hru na dvě formace a Chodov začal získávat půdu pod nohama. Pramenilo z toho i snížení z hole Tomáše Vávry, které stanovilo stav po dvou třetinách na 4:5.

Ve třetí části se čekalo na gól pouze 15 vteřin, když se po závaru prosadil Martin Pražan. Vyrovnaný stav se držel až do času 49:10, kdy se opět trefil Martin Pražan a otočil skóre na 6:5 pro Chodov. Ten následně ubránil přesilovku soupeře a zdálo se, že by mohl cennou výhru urvat. Nestalo se tak. V čase 54:24 zkompletoval svůj hattrick Jiří Koutný a poslal utkání do prodloužení.

V tom nakonec rozhodl neúnavně bojující Ondřej Mikeš a přisoudil Chodovu důležité 2 body. Rychlý rozjezd roku 2015 pokračuje již ve středu, kdy Chodov zajíždí do Boleslavi k semifinále Poháru České pojišťovny. Následně se v neděli odehraje další souboj 4. vs. 5. týmu tabulky, tentokrát ve složení Chodov vs. Bohemians a hrát se bude na hřišti klokanů.

Ohlasy trenérů

David Podhráský (Chodov): "Dnes to z naší strany rozhodně nebyl ideální výkon, přesto jsme zápas mohli vyhrát v základní hrací době, ale neproměňování stoprocentních šancí zapříčinilo, že se tomu tak nestalo. Nakonec jsme rádi, že máme aspoň ten bod navíc a jdeme se pomalu připravovat na středu. Přeju všem florbalistům všechno nejlepší do nového roku."

Jan Kadlec (Brno): "Utkání rozhodl skoro vlastní gól, kterých dnes vlastně padlo spoustu. Utkání se nevyvíjelo příliš dobře, přesto jsme v určitých ohledech dokázali obstát. Kdo přišel, viděl obrovské množství šancí, které z velké části zůstaly nevyužity. Naše obrana byla chvílemi naprosto katastrofální."