Přestože do utkání vstoupil lépe Chodov a po první třetině vedl dvoubrankovým rozdílem, tak své vedení nedokázal udržet. Zásluhou povedené třetí třetiny Vítkovice otočily zápas ve svůj prospěch.

3.kolo, neděle 19.10.2014, 17:15
5:4
(0:2, 1:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 31. Hubálek (Hájek), 42. Šebesta (Delong), 46. Heczko (Hubálek), 52. Delong (Matejčík), 56. Hubálek (Bräuer) – 9. Běhavý, 13. Fiala (Mikeš), 32. Ondrušek (Kotlas), 58. Kotlas (Sýkora). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 260. Střely na branku: 14:18.

Vítkovice: Souček (Ciompa) – Hrubý, Petr Jankulár, Brus, Žák, Heczko, Žydel, Matejčík, Šebesta, Hájek, Gál, Zbořil, Bräuer, Hubálek Gurkovský, Veltšmíd, Delong, Jousi, Matúš.

Chodov: Barák (Zich) – Jelínek, Pražan, Fiala, Vávra, Běhavý, Klápa, Pražák, Flousek, Ondrušek, Sýkora, Mikeš, Schubert, Havránek, Jastřembský, Strachota, Kotlas, Bouša.

Komentář k zápasu

I do druhého víkendového zápasu vstoupili hráči Chodova výborně. Koncentrovanou a agresivní hrou nedávali Vítkovicím moc šancí ke hře a sami hrozili před brankou Vítkovic. Skóre otevřel v 9. minutě Vladimír Běhavý a za 3 minuty navýšil na 0:2 z dorážky Jan Fiala.

Na začátku druhé části Chodov přežil jedno oslabení, ale v následném druhém už inkasoval, když se trefil Hubálek. Poté dostal výhodu přesilovky i Chodov a také trestal, postaral se o to Tom Ondrušek. Do šaten se tak šlo za stavu 1:3.

Jestliže dvě třetiny patřili spíše Chodovu, tak ta závěrečná vyzněla pro domácí Vítkovice. Již po 98 vteřinách snížil Šebesta, ve 46. minutě vyrovnal Heczko a v 52. minutě už domácí vedli po brance Delonga. Chodov měl poté několik šancí vyrovnat, ale úder přišel opět na druhé straně, když se po individuální akci trefil Hubálek. Chodov si poté vybral oddechový čas a sáhl k odvolání brankáře. 140 sekund před koncem tuto výhodu zužitkoval kapitán Michal Kotlas, ale víc už hráči z Jižního Města nezvládli a z Ostravy odjížděli bez bodů.

Ohlasy trenérů

Michal Deus (Vítkovice): „Dvě třetiny jsme se nemohli dostat do potřebného tempa, netlačili jsme se moc do útoku, málem nás to stálo zápas. Ve třetí třetině už hrály Vítkovice, to čím jsme známí. A nakonec se to projevilo na výsledku. Děkujeme soupeři, hrál na vysoké úrovni. Komentář trenéra hostí Davída Podhránského: Takových zápasů už jsem tady zažil víc. Za většinu času utkání můžu kluky pochválit, ale několik nedotažených situací nás bohužel stálo body.“

David Podhráský (Chodov): „Bohužel vezeme z Moravy pouze 3 body, ale jsme spokojeni s herním progresem. Minimálně 5 ze 6 třetin jsme předváděli poměrně vysoký standard a je jen škoda, že v lize nehrajeme více takových zápasů jako byl ten nedělní. Jsem rád, že se po celý víkend prosazovali všechny tři pětky, a že se nám dařilo v přesilovkách a oslabeních. Teď si lehce odpočineme a zítra hurá do Boleslavi!“