Poprvé se letos chodovští muži představili na půdě soupeře a nebylo to zrovna veselý výjezd. Chodovský tým nebyl schopen pořádně vyzrát na obětavou libereckou obranu a tak si nakonec z Liberce odvezl pouze bod za prohru po samostatných nájezdech.

2.kolo, neděle 28.9.2014, 17:30
5:4sn
(1:1, 2:1, 1:2 - 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Klucho (Valeš), 30. Štěpánek (Valeš), 31. Štěpánek (Marek), 59. Valeš (Studený), rozh. náj. Štěpánek – 8. Ondrušek (Kotlas), 31. Kotlas (Pražák), 44. Ondrušek (Mikeš), 52. Kotlas (Ondrušek). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 5:2 + P. Ferdan ČK. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 26:29.

Liberec: Vaníček (Svoboda) – Klucho, Uglanov, Štěpánek, Marek, D. Böhm – Valeš, Blažek, Tampier, Galbavý, Studený, L. Böhm, Rondoš, B. Ferdan, P. Ferdan, Strobach, Vážný, Reymar.

Chodov: Barák (Zich) – Jelínek, Pražan, Flousek, Sýkora, Schubert, Jastřembský, Kotlas, Bouša – Fiala, Vávra, Běhavý, Klápa, Pražák, Ondrušek, Mikeš, Havránek, Strachota.

Komentář k zápasu

Domácím vyšel vstup do zápasu, když se jim již po 62 vteřinách povedlo skórovat z hole Klucha. Chodov dokázal reagovat v 8. minutě z hole Toma Ondruška, který využil končící početní výhodu. Za stavu 1:1 se také odcházelo do šaten.

Potřetí se skóre měnilo v polovině zápasu. Michal Klápa zatáhl za záchrannou brzdu a sudí nařídili trestné střílení. To sice Štěpánek neproměnil, ale své zaváhání napravil v následující přesilovce, kterou sám využil. Vyrovnání však na sebe nenechalo dlouho čekat. Chodovský kapitán Michal Kotlas si odskočil a přesnou střelou na zadní tyč srovnal skóre. Jenže pouze na 29 vteřin. Ze standardní situace se prosadil opět Štěpánek a uzavřel gólový účet druhé části hry.

Do třetí části vstoupil lépe Chodov. Po třech odehraných minutách zafungovala spolupráce Mikeš – Ondrušek a bylo vyrovnáno. Když pak za 2 minuty inkasoval červenou kartu Ferdan a Chodov dostal výhodu pětiminutové přesilovky, tak se zdálo, že by mohl zlomit utkání na svou stranu. Nestalo se tak. Chodov z dlouhé přesilovky gól nevytěžil. V polovině třetí časti šel Chodov přeci jen do vedení. Michal Kotlas po třech vteřinách využil přesilovku. Chodov hrál po vstřelené brance chytře, nepůjčoval domácím míček, ale vedení nakonec neuhájil. Série zbytečných chyb na vlastní polovině vedla k vyrovnání z hole Valeše.

Prodloužení branku nenabídlo, takže museli rozhodnout nájezdy. V nich se činili brankáři, kteří za 5 sérií pustili po jedné brance. Rozhodla tak šestá série, ve které domácí kapitán Štěpánek proměnil, naopak Mikeš neuspěl a on i jeho spoluhráči schovali hlavu do dlaní.

Nyní čeká na Chodov herní pauza a za 3 týdnu začne kolotoč, během kterého tým odehraje 5 zápasů v průběhu 10 dnů.

Ohlasy trenérů

Lukáš Nesměrák (Liberec): "Jsem rád, že jsme si zápas nenechali "někým" zkazit. Musím si znovu přečíst nová pravidla, zřejmě jsem je pochopil špatně. Nezlomilo naás ani dlouhé oslabení. Naše vítězství po prodloužení je zasloužené, chtěli jsme ho o trochu víc než soupeř."

David Podhráský (Chodov): "Gratuluji domácím k zisku dvou bodů, my jsme si za svojí pomalou a nepřesnou hru víc než bod nezasloužili. Jediné,co mě mrzí na soupeři, že ačkoli hraje na hranici, což mu vůbec nevyčítám, tak m uchybí trocha soudnosti. Rozhodlo, že jsme neproměnili šance, aneproměněná dlohá přesilovka.My máme před seboiu hodně práce, abychom se dostali tam, kde bychom podle jmen nasoupisce měli být."