Náročný trojboj, během kterého odehrál Chodov 3 zápasy během 4 dní, zakončili hráči z Jižního Města TV zápasem na půdě Mladé Boleslavi. S jedním z aspirantů na titul sehrál Chodov strhující utkání, ze kterého nakonec odešel poražen 6:9. Hlavní hvězdou večera byl Tom Ondrušek, který se podílel na všech šesti chodovských brankách.

4.kolo, úterý 21.10.2014, 17:30
9:6
(2:3, 3:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 5. Kadlec (Bouška Jiří), 8. Salát (Pluhař), 32. Curney (Křenek), 32. Bouška Jiří (Kološ), 33. Chroust Tomáš (Jelínek), 43. Curney (Jelínek), 51. Chroust Tomáš (Bouška Pavel), 52. Fojta, 58. Curney (Pavel) – 6. Mikeš (Ondrušek), 9. Fiala (Ondušek), 17. Ondrušek (Pražan), 25. Mikeš (Ondrušek), 49. Sýkora (Ondušek), 55. Ondrušek (Sýkora). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 617. Střely na branku: .

Ml. Boleslav: Rytych, (Výtisk) – Křenek, Jelínek, Novák, Kadlec, Pluhař, Gwuźdź, Kroupa – Curney, Chroust Tadeáš, Chroust Tomáš, Salát, Ekl, Kološ, Rožnovják, Fojta, Bouška Jiří, Bouška Pavel, Mátl, Ludvík.

Chodov: Barák, (Zich) – Sýkora, Pražan, Kotlas, Bouša, Schubert, Jelínek, Flousek, Jastřembský – Ondrušek, Fiala, Vávra, Běhavý, Klápa, Pražák, Mikeš, Havránek, Strachota.

Komentář k zápasu

Lépe vstoupili do zápasu domácí a v 5. minutě je poslal do vedení Novák. Chodov se však oklepal brzy a za 73 vteřin bylo vyrovnáno, když se trefil Ondřej Mikeš. Atraktivní podívaná pokračovala a za další dvě minuty Boleslav opět vedla po brance Saláta. Ovšem i podruhé Chodov rychle reagoval, když se chytře prosadil Fiala a do konce třetiny ještě strhl vedení na stranu Chodova Tom Ondrušek.

Do druhé třetiny vstoupil naopak lépe Chodov. Ve 25. minutě našel Ondrušek na středu Mikeše a ten prostřelil nejistého Rytycha. Následně dostal Chodov výhodu přesilové hry, ale žádná z šancí v brance Boleslavi neskončila. A tak udeřilo na druhé straně. Nedůrazu v obraně Chodova využil Curney a nastartoval 90 vteřin hrůzy. Za dalších 24 vteřin totiž vyrovnal po chybě v rozehrávce Jiří Bouška a v čase 32:36 strhl vedení na stranu domácích Tomáš Chroust. Další branky už ve druhé části hry nepadly, takže bylo vše otevřené.

Série sporných rozhodnutí předcházela prvnímu gólu závěrečné třetiny. Ten vstřelil přesnou ranou Curney a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. To vydrželo do 49. minuty, kdy se trefil, do útoku vysunutý, Tomáš Sýkora. Bohužel přišel další black out Chodova, kdy během 10 vteřin navýšili skóre Tomáš Chroust a Fojta. Chodov se nevzdával a další snížení přišlo z hole nejlepší hráče zápasu Toma Ondruška. Při rozdílu dvou branek sáhli hosté i k power play, ale hned v jejím úvodu inkasovali z hole Curneye, který tak dokončil hattrick.

Ohlasy trenérů

Jan Zahalka (Mladá Boleslav): „Herní pauza se projevila více, než jsme očekávali. Polovinu utkání nám trvalo, než jsme se dostali do zápasu. Poté tým ukázal velkou touhu vyhrát i přes spoustu zranění a změn v sestavě, které nás dnes potkali. I přes přípravu jsme si dobře nedokázali poradit s výborně hrajícími Mikešem a Ondruškem. Děkujeme výborným divákům za podporu.“

David Podhráský (Chodov): „Podruhé během tří dnů jsme sehráli kvalitní zápas s výborným soupeřem, po kterém sice nemusíme mít hlavy dole, ale body jsme prostě nezískali. Nyní jsou před námi zápasy s Pardubicemi a Spartou, které musíme zvládnout herně i výsledkově, aby se nám během reprezentační pauzy koukalo na tabulku lépe.“