I druhá letošní Bitva o Prahu se stala kořistí Chodova. Vítězství 7:4 je o to sladší, že ho Chodov dosáhl na domácí půdě před kamerami České televize a především před svými fantastickými diváky, kterých se v hale tísnilo 674. Neméně skvělou zprávou je i úspěch sbírky pro Nadační fond Pink Bubble a konkrétně pro osmiletého Alexe.

Ještě před začátkem zápasu došlo k ocenění Michala Kotlase, který v 9. kole odehrál svůj 300. zápas v základní části a obdržel od prezidenta klubu Michala Bauera památeční dres.

První třetina přinesla soustředěný výkon Chodova, který se dostal do vedení na začátku 7. minuty po skvělé střele Toma Ondruška a ještě do pauzy zvýšil na 2:0 Petr Pražák, když si jeho přihrávku srazil do branky finský bek Nenonen.

Druhá část hry nabídla trochu jiný obrázek. Tatran zvýšil obrátky a, i díky přesilové hře, zatlačil Chodov před jeho branku. Z toho pramenilo dvojité snížení z hokejek Řehoře a Kuboviče. Naštěstí se domácí oklepali a zbytek druhé části odehráli opět koncentrovaně a povětšinou s míčkem na hokejkách.

Ještě než začala závěrečná část hry, tak proběhlo vystoupení Cheerleaders Start98 a především předání šeku Nadačnímu fondu Pink Bubble. Prezident oddílu Michal Bauer předal zástupkyni Nadačního fondu Renátě Němcové šek na 11 tisíc korun. Navíc si zástupci Pink Bubble odnesli také pokladničku, kterou diváci naplnili dalšími příspěvky. Jakmile proběhne oficiální rozpečetění pokladničky na Magistrátu hlavního města Prahy, tak přineseme speciální článek.

Zatímco se na hřišti předával šek, tak se oba týmy připravovaly v šatnách na rozhodující dějství. Důležitý krok k vítězství udělali domácí ve 47. minutě, když Tom Ondrušek využil přesilovou hru a zvýšil na 4:2. Tatran se poté pustil do útočení, ale narážel na bloky obránců Chodova a skvělého Dana Mücka v bráně. V době vrcholícího tlaku však udeřil Chodov. Bouša rychle rozehrál na Pražáka a ten nádherně našel Miloše Tyla, který zvýšil na 5:2. Když pak v čase 57:42 předvedl své šikovné ruce Dóža a připravil Ondruškovi hattrick, bylo hotovo. Tatran sice ještě dokázal v power play dvakrát udeřit, ale poslední slovo si vzal Patrik Dóža, který trefil prázdnou branku a stanovil konečné skóre na 7:4. Daniel Mück a chodovský odchovanec Marek Beneš převzali z rukou startosty Prahy 11 Ing. Jiřího Štylera ceny pro nejlepší hráče a mohly propuknout oslavy. 674 fantastických diváků oslavovalo vítěství nad Tatranem i návrat zpět na první místo Tipsport Superligy.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem divákům, kteří dorazili a tím také podpořili Nadační fond Pink Bubble. Speciální díky pak patří všem členům klubu a jejich rodičům, Ultras Chodov, Chodov Fans, a týmům FBC Lomnice nad Popelkou, FBK Draci a FBC Říčany!

Další příležitost se sejít bude v neděli 13. prosince, kdy bude Chodov doma hostit Brno a v rámci zápasu proběhne tradiční chodovská vánoční tombola!

12.kolo, úterý 1.12.2015, 18:00
7:4
(2:0, 1:2, 4:2)

branky: 7. Tom Ondrušek, 14. Petr Pražák, 23. Michal Kotlas, 47. Tom Ondrušek, 57. Miloš Tyl, 58. Tom Ondrušek, 60. Patrik Dóža - 26. Jan Řehoř, 29. Martin Kubovič, 59. Jiří Kolísko, 59. Ondřej Němeček
rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc
vyloučení: 1:1; využití: 1:0
diváků: 674
zásahy brankářů: Daniel Mück 22 - Tomáš Kafka 13

Ohlasy trenérů

Komentář k utkání trenéra domácích Davida Podhráského: "Děkuji fantastickým divákům. Mockrát jsem lepší atmosféru na florbale nezažil. Velké poděkování patří mým hráčům, protože dnes jsme podali týmový výkon a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli."

Komentář k utkání trenéra hostí Jiřího Jakoubka: "Pokračujeme v prospaných 1. třetinách. 2 dobré třetiny proti týmu, jako je Chodov nestačí."