Před zápasem mezi Chodovem s SKV se celkem dalo čekat, že padne hodně branek a to se také v neděli večer na Jižním Městě potvrdilo. V sedmnáctigólové přestřelce nakonec vládl Chodov 10:7.

Do zápasu vstoupili lépe chodovští, kteří se po 101 vteřinách dostali do vedení brankou Toma Ondruška. Vinohrady však rozhodně nepůsobily odevzdaně a na začátku 10. minuty vyrovnal Rossi. Opět do vedení dostal Chodov svou první letošní brankou Filip Chmelíček, ale Vinohrady opět vyrovnaly z hole Bíny. Chodov v té době nepředváděl vůbec dobrý výkon, ale měl ve svém středu osobnosti, které na konci první třetiny strhli vedení na jeho stranu během 122 vteřin se trefili Pražák, Pražan a Ondrušek. Do šaten se tak šlo za stavu 5:2.

Již po 21 vteřinách druhé části to bylo 6:2, když se trefil Michal Strachota. Vinohrady reagovaly dorážkou Záně, ale ještě do poloviny zápasu to bylo 8:3, když se trefili Tyl a Dóža. Toto vedení jakoby domácí Chodov ukolébalo a Vinohrady snížily z trestného střílení, které provedl Gregor. Před koncem druhé třetiny měl Chodov výhodu přesilové hry a tu zužitkoval svým třetím gólem Tom Ondrušek. Stanovil tak skóre po čtyřiceti minutách na 9:3.

Třetí část hry přinesla tlak Vinohrad a velkém množství domácích brejků. Především dvojice Dóža - Tyl zazdila velké množství šancí. A tak jedinou chodovskou branku této části hry vstřelit Tom Ondrušek, zatímco SKV skórovalo třikrát. Zavadil, Bína a Kareš korigovali na konečných 10:7.

Chodov má tak po pěti zápasech na kontě 12 bodů a v příštím kole Tipsport Superligy přivítá na svém hřišti nebezpečnou Spartu. Hrát se bude v neděli 25. října od 18 hodin na Jižním Městě.

5.kolo, neděle 18.10.2015, 18:00
10:7
(5:2, 4:2, 1:3)

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - TJ Sokol Královské Vinohrady 10:7
branky: 2. Tom Ondrušek, 12. Filip Chmelíček, 18. Petr Pražák, 19. Martin Pražan, 20. Tom Ondrušek, 21. Michal Strachota, 24. Miloš Tyl, 29. Patrik Dóža, 40. Tom Ondrušek, 42. Tom Ondrušek - 10. Martin Rossi, 13. Milan Bína, 22. Jakub Záň, 36. Lukáš Gregor, 43. Milan Bína, 53. Jan Zavadil, 56. Michal Kareš
rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský
vyloučení: 1:1
využití: 1:0
diváků: 182
zásahy brankářů: Karel Šantora 16 - Petr Weissgärber 22

Ohlasy trenérů

Komentář k utkání trenéra domácích, Davida Podhráského: "Bohužel utkání vypadalo tak, jak jsem se obával. Hráči hráli totálně bez zodpovědnosti a těch světlých momentů jsme měli zoufale málo. Vinohrady mohli dát dalších 10 branek, my dalších 20 branek. Takhle superligový zápas nemá vypadat. Díky soupeři za sympatický výkon a přeji hodně štěstí do dalších zápasů."

Komentář k utkání trenéra hostů, Martina Hovořáka: "Konec první části a začátek druhé bohužel rozhodl o vývoji utkání. Ve 3. třetině jsme už pouze zvládli zkorigovat výsledek. Děkujeme za utkání a přejeme hodně štěstí do dalších zápasů."