Špičkovou podívanou nabídl šlágr 4. kola Tipsport Superligy, ve kterém se střetly dva doposud neporažené týmy Mladá Boleslav a Chodov. Šťastnější byli nakonec domácí, kteří před více než 500 diváky urvali vítězství 4:3.

Do utkání lépe vstoupil Chodov, který se snažil diktovat tempo hry a nepouštěl domácí moc k míčku. Odměnou za kvalitní úvod byl gól Davida Bouši, který od půlky našel mezeru v postoji Davida Rytycha. Chodov nadále držel otěže utkání v rukou a po první třetině se tak šlo do šaten za stavu 0:1.

Začátek druhé části hry opět vyšel lépe Chodovu. Patrik Dóža překvapil snad všechny v hale, včetně Davida Rytycha, a poslal míček z úhlu odrazem o tyčku a brankáře do sítě. A mohlo být ještě lépe. Jelínek zatáhl za záchrannou brzdu a rozhodčí nařídili trestné střílení. To bohužel neproměnil Patrik Dóža a neúspěšná byla i následná přesilová hra. Ve zbytku druhé třetiny měly oba týmy několik šancí, ale brankáři byli bezchybní.

Hned na začátku třetí třetiny dostala výhodu přesilové hry Mladá Boleslav, ale chodovská obrana v čele s Danem Mückem odolala. Tlak Mladé Boleslavi však sílil a Chodovu se nedařilo držet hru na útočné polovině. Nicméně až do poloviny poslední části hry se Boleslav nedokázala prosadit a Chodov naopak mohl několikrát udeřit z brejku. Novou krev do domácích žil vlila poměrně nenápadná situace. Curney nastřelil míček před branku a trefil Tomáše Chrousta, od kterého se míček odrazil do branky. Ale to nebylo všechno. Za 13 vteřin byl náskok pryč. Trefil se Natov. No a v čase 52:44 už Boleslav vedla, když se nádherně trefil Jiří Curney. Chodov však nesložil zbraně. Nejprve rozhodčí správně neuznali branku Tyla, ale v čase 57:17 už bylo vyrovnáno po střele Martina Koutného. Zdálo se, že by utkání mohlo dojít do prodloužení a asi by to bylo i spravedlivé, ale bohužel se tak nestalo. Pouhých 51 vteřin před koncem našel Kološ na středu Boušku a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Ani time out, ani power play už nepomohli a Chodov tak poprvé v sezóně padl.

O nápravu se může pokusit hned příští neděli na domácí půdě a to proti Sokolu Královské Vinohrady. Hrát se bude od 18  hodin ve Sportovní hale Jižní Město.

4.kolo, sobota 10.10.2015, 19:00
4:3
(0:1, 0:1, 4:1)

Technology Florbal MB - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:3
branky: 51. Tomáš Chroust, 51. Jan Natov, 53. Jiří Curney, 60. Jiří Bouška - 7. David Bouša, 24. Patrik Dóža, 58. Martin Koutný
rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl
vyloučení: 1:1; využití: 0:0
diváků: 525
zásahy brankářů: David Rytych 17 - Daniel Mück 23

Ohlasy trenérů

Komentář k utkání domácího trenéra Jana Pazdery: „V první polovině utkání nás rozhodila soupeřova strategie - uspávat hru při hře na 2 pětky. Zatím nejsme schopni ve 3 pětkách udržet tempo hry, které bychom potřebovali. Po stažení na 2 pětky jsme měli na hřišti absolutní převahu a bylo to jen o naší trpělivost v zakončení, což jsme zvládli a kluky za to musím pochválit. Nebýt famózního Mücka v bráně skončil zápas větších rozdílem. Děkujeme divákům za skvělou atmosféru.“

Komentář hostujícího trenéra Davida Podhráského: "V 1. polovině zápasu nám vycházela strategie vyvádět soupeře z tempa. Ve chvíli, kdy stáhli hru na 2 pětky, tak jsme se dostávali častěji pod tlak, ale přesto jsme minimálně do začátku 3. třetiny měli zápas pod kontrolou. Ve 3. třetině potvrdil soupeř svojí kvalitu. Závěr byl strhující z obou stran. Myslím, že bychom si bod zasloužili, ale nemáme ho, tak jedem dál. Děkuji svému týmu, brankářovi, soupeři a divákům."