Poslední zápas ze série šesti, které musel Chodov v říjnu odehrát během deseti dnů, se odehrál na státní svátek 28. října v pražské Sparta Areně. Pro Chodov i Spartu se jednalo o velmi důležité utkání z hlediska pohledu na tabulku i sebevědomí. Hráči z Jižního Města ukázali svou sílu a koncentrovanou obranou v čele s Janem Barákem došli k vítězství 5:0!

7.kolo, úterý 28.10.2014, 18:00
0:5
(0:1, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 16. Pražan (Ondrušek), 35. Běhavý (Vávra), 57. Fiala, 58. Sýkora (Mikeš), 60. Fiala (Bouša). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 340. Střely na branku: 26:13.

Sparta: Kotouček (Beneš) – Ježek, Kadoch, Burnik, Denemark, Chaloupka, Vrána, Smetana, Hartman, Marvánek, Pruner, Časar, Koščo, Šnajdr, Mandelbaum, Svatoš, Jaroš, Rodina, Rebro, Marvánek.

Chodov: Barák (Zich) – Jelínek, Pražan, Fiala, Vávra, Klápa, Pražák, Flousek, Ondrušek, Sýkora, Mikeš, Schubert, Bouša, Kotlas, Strachota, Jastřembský, Havránek, Běhavý.

Komentář k zápasu

Od úvodu zápasu byla na hráčích obou týmů vidět koncentrovanost a touha uspět. Chodov měl přeci jen častěji míček na hokejkách a především první formace dokázala soupeře přitlačit, bohužel však po většinu času šetřila střelbou. První šanci jít do vedení měla Sparta, když hrála ve 14. minutě přesilovkou. Chodov se však ubránil a 36 vteřin po návratu Klápy z trestné lavice udeřil Martin Pražan a stanovil skóre první třetiny.

Ve druhé třetině Chodov trochu vyklidil pozice, hrál méně na míčku a také prakticky nestřílel. Sparta se naopak snažila tlačit před branku Baráka, ale pozorná obrana hostů ji nepouštěla do větších šancí. Chodovu naopak stačil jeden rychlý přechod do útoku a mohl jít do šaten s vedením 2:0, to když v konci 35. minuty posunul Vávra míček na Běhavého a ten se nemýlil.

Ve třetí třetině drama vrcholilo. Chodov pozorně bránil a vyrážel do brejků, Sparta se naopak tlačila dopředu a snažila se ostřelovat svatyni Jana Baráka. Přibližně v polovině třetí části hry dostala Sparta ideální příležitost ke zvratu zápasu. Pomohlo jí k tomu vyloučení Jastřembského a následně i Mikeše. Půl minuty tak hráli domácí přesilovku 5 na 3a celkem 90 sekund 5 na 4. Obětaví hráči Chodova však většinu pokusů zablokovali a co prošlo, to chytil Barák. Po těchto horkých chvilkách přišlo definitivní rozhodnutí. Petr Pražák sice nejprve v brejku nezvládl přihrávku, ale následně balonek sebral a poslal do sítě. Do konce zápasu pak ještě skóre upravili Tomáš Sýkora a do prázdné branky Jan Fiala.

Honza Barák si tak připsal své první čisté konto v extraligové kariéře, Chodov zapsal tři důležité body a všichni si teď mohou trochu odpočinout od extraligových zápasů, neboť je na programu turnaj EURO FLOORBALL TOUR, který je poslední zápasovou přípravou před startem MS ve Švédsku.

Po skončení EFT čeká na Chodov opět pestrý program. Již ve čtvrtek 6. listopadu si v Poháru České pojišťovny zahraje proti Traverze Mukařov a v neděli 9. listopadu pak v hale Jedenáctka VS bude Chodov hostit Bohemku ve velkém celodenním souboji, který bude doplněn také klubovým focením.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Berka (Sparta): "Byť se hrálo dnes poměrně otevřeně, tak dominovali obrany. Soupeři utkání vyhrál golman, ve hře jsme byli aktivnějším týmem, bohužel se nám nedařilo proměňovat šance a Chodov jednoduše své šance proměnil. Zlomová byla přesilovka 5 na 3, kdybychom dali gól, tak věřím, že bychom zvítězili. Gratulujeme soupeři."

David Podhráský (Chodov): "Utkání bylo pro oba týmy hodně důležité a podle toho to na hřišti také vypadalo. Musím pochválit Honzu Baráka i všechny hráče před ním za obětavost. Děkujeme soupeři za utkání a těšíme se na reprezentační přestávku, kdy si trochu odpočineme."