Podruhé v historii se Chodov představí v Superfinále. Zatímco v sezóně 2012/13 bojovali o titul muži, tak letos se budou v O2 aréně rvát o titul ženy. Chodovské lvice totiž v prodloužení 7. zápasu zdolaly Vítkovice. Šťastnou střelkyní se stala Martina Řepková.

Chodovské hráčky mohly ukončit sérii již v pátek doma, ale 6. zápas jim vůbec nevyšel. Rozhodnout tak musela poslední možná bitva. Do 7. zápasu vstoupily lépe domácí hráčky. Po první třetině vedly Vítkovice 1:0 brankou Enenkelové, po druhé pak 2:1, když se trefila Ferenčíková a za Chodov reagovala Bachmaierová. Takové zápasy často rozhoduje branka na 3:1, ale tento zápas nebyl ten případ, protože na branku Ratajové zareagovaly Urbánková a Vojáčková, které stanovily skóre po normální hrací době na 3:3.

Rozhodnout tak muselo prodloužení. Uběhly 3 minuty a 12 vteřin a padlo rozhodnutí. Před brankou hostí se nejlépe zorientovala Řepková a vstřelila branku, kterou vstoupila do chodovské historie!

Chodovské lvice si tak splnily sen a v sobotu 18. dubna si v O2 aréně zahrají Superfinále florbalu, které rozhodne o mistrech pro sezónu 2014/15.

Vzhledem k historickému postupu se nyní určitě vzedme vlna zájmu o vstupenky a proto očekávejte zítra (v pondělí) informaci týkající se možností, jak si vstupenky zajistit.

SF7, neděle 12.4.2015, 16:00
3:4p
(1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

branky: 11. Denisa Ferenčíková, 21. Veronika Enenkelová, 48. Denisa Ratajová - 28. Kristýna Bachmaierová, 54. Tereza Urbánková, 56. Jana Vojáčková, 64. Martina Řepková
rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko
vyloučení: 0:0; využití: 0:0
diváků: 261
zásahy brankářů: Hana Ranochová 27 - Kristýna Provázková 22

Ohlasy trenérů

Vyjádření trenéra domácích Jiřího Veleckého: Krásná a dramatická série, finále by letos slušelo oběma týmům a holt nakonec jsme to my a kompletujeme tak medailovou sbírku z letošního roku. Dnešní zápas byl v duchu celé série, dávali jsme do toho vše, ale fyzické a mentální síly nám po náročné sezoně už docházely a nedokázali jsme hrát a řešit situace vždy stejně dobře. Takový je ale sport, proměnit třeba nějakou z velkých šancí za stavu 3:1, tak jsme to i přes to všechno zlomili. Děkuji holkám a kolegům za sezonu, děkuji rovněž fanouškům.

Vyjadření trenéra hostů, Michaely Marešové :Do zápasu jsme vstoupily sice velmi špatně, ale v průběhu utkání holky ukázaly skutečný chasrakter a srdce. Jsme rádi, že jsme postoupili, dnes jsme byli od druhé třetiny lepší a v poslední třetině jsme ukázaly, že máme na to postoupit. Děkujeme Vítkovicícm za skvělou sérii.