V neděli se hrál na Jižním Městě špičkový florbal. Poté co svůj zápas odehrály chodovské lvice s Herbadentem, bohužel se špatným koncem pro Chodovačky, tak se rozehrál vrchol dne, kterým bylo nejstarší pražské derby mezi Chodovem a Tatranem. Souboj svou rivalů si nenechalo ujít 415 diváků a rozhodně po zápase nelitovali. Ve skvělém zápase se radovali domácí, když díky skvělé třetí třetině zdolali Tatran 5:4.

16.kolo, neděle 18.1.2015, 17:00
5:4
(1:2, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 15. Dóža (Ondrušek), 22. Jelínek (Kotlas), 48. Dóža (Sýkora), 48. Vávra (Pražák), 57. Ondrušek (Mikeš) – 6. Fridrich (Natov), 9. Riebauer (Fořt), 36. Riebauer (Gruber), 39. Natov (Beneš). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 415. Střely na branku: 21:24.

Chodov: Barák (Beneš) – Jelínek, Pražan, Fiala, Vávra T., Pražák, Klápa, Flousek, Ondrušek, Sýkora, Mikeš, Schubert, Chmelíček, Vojtíšek, Jastřembský, Strachota, Kotlas, Bouša, Dóža.

Tatran: Kafka (Rebro) – Nushart, Heřmanský, Deutsch, Natov, Mayer, Fořt, Běhal, Riebauer, Kolísko, Vávra M., Vašíček, Slavík, Gruber, Fridrich, Zavadil, Beneš, Komárek, Řehoř.

Komentář k zápasu

Úvod zápasu vyšel lépe Střešovicím. Přesilovou hru využil Milan Fridrich a v čase 8:21 zvýšil na 0:2 Ondřej Riebauer. Chodov se však nenechal zlomit nepříznivým vývojem a do první přestávky snížil Patrik Dóža, který hrál své první domácí utkání po návratu ze švédského Pixba. Na konci třetiny dostal Chodov výhodu přesilovky, a přestože ji hrál dobře, tak gól nedal.

To se nepovedlo ani na startu druhé části, když ještě dobíhal trest Nusharta. Nicméně vyrovnání i tak přišlo. Tečovanou střelou zaznamenal svou první branku v sezóně Marian Jelínek. Chodov začal získávat půdu pod nohama a často svíral Tatran před jeho brankou. Jenže Tatran je proslulý svým trestáním chyb soupeřů a tuto vlastnost předvedl opět. Před koncem druhé části udeřil dvakrát, když se nejprve trefil Riebauer a poté i nejproduktivnější hráč Tatranu Jan Natov.

Chodov šel sice do třetí části s dvoubrankovou ztrátou, ale také s velkým odhodláním. Domácí hráči sice nejprve nevyužili ani druhou přesilovou hru, ale následně začali utahovat smyčku. V čase 47:14 předvedl Patrik Dóža svou obávanou střelu a bylo to 3:4. Za dalších 25 vteřin se dostal k míčku Tomáš Vávra a zkušeně si poradil s Tomášem Kafkou. I nadále byl Chodov lepším týmem a Tatran jen čekal na svůj smrtící protiútok. Ten nepřišel a naopak udeřili domácí. A symbolicky to byl neproduktivnější hráč soutěže Tom Ondrušek, který uklidil za Kafku pobídku Ondřeje Mikeše. Závěrečný tlak Tatranu sice přinesl několik ošemetných situací, ale Jan Barák všem odolal a mohl si užit radostný ryk u své branky!

Ohlasy trenérů

Michal Podhráský (Chodov): "Snad poprvé v sezóně jsme hráli koncentrovaně 60 minut a šli jsme si za svým. Myslím, že diváci viděli oboustranně skvělý zápas, za což se odvděčili výbornou atmosférou. Za to jim patří dík, stejně jako všem hráčům našeho týmu!"

Jiří Jakoubek (Tatran): "I přes prohry v posledních 2 zápasech je vidět, že tým i bez největších hvězd bude do budoucna patřit mezi elity."