Chodovské lvice to dokázaly! V O2 areně před rekordní návštěvou 6891 diváků zdolaly Herbadent 4:1 a získaly pro klub první historický titul po letech. O vítězství se největší měrou zasloužily dvougólová střelkyně Martina Řepková a SUPERHERO zápasu brankářka Kristýna Provázková.

Do utkání vstoupily lépe chodovské hráčky, kterým se nerozklepaly kolena a v 8. minutě vidělo 6891 diváků první branku zápasu z hole Martiny Řepkové. Tak tak navázala na svou rozhodující brankou v prodloužení 7. semifinále s Vítkovicemi. Chodov byl i nadále lepší, ale skóre už se v první části neměnilo.

Kdo se o přestávce zdržel u občerstvení, musel litovat. Pravděpodobně totiž přišel o druhou branku v zápase, kterou již po 44 vteřinách střelila opět Martina Řepková. Po druhé brance převzala pochodeň chodovské hrdinky Kristýna Provázková, která odolávala nájezdům lepšícího se Herbadentu. Jelikož pokryla všech 11 střel na branku, tak bylo skóre po dvou částech hry 0:2 pro Chodov.

Asi rozhodující moment přišel v čase 47:05, když zvýšila na 0:3 Jana Vojáčková. O necelé 4. minuty později pak bylo ještě veseleji, když 4. branku přidala Tereza Urbánková. Herbadent už se zmohl pouze na snížení, když v čase 56:59 připravila Kristýnu Provázkovou o čisté konto Tereza Pilíková a stanovila konečné skóre  ženského Superfinále na 1:4 pro Chodov, který tam zaslouženě oslavil první titul ve své dlouhé historii.

Obrovskou radost samozřejmě vítězství přineslo i prezidentu a zakladateli klubu Michalu Bauerovi: „Holky hrály v průběhu celé sezóny atraktivní florbal, dávaly hodně gólů, ale v těch zápasech s dvěma nejtěžšími soupeřkami to nemohly prolomit, vždycky tomu malý kousek chyběl. Na rozdíl od našich mužů, ale dokázaly vyladit formu na správný čas. Už celá semifinálová série s Vítkovicemi patřila k vrcholům ženské extraligy - postup byl těsný, ale zasloužený. Na Superfinále se pak dokázaly skvěle připravit! Vnímal jsem velké odhodlání titul získat, ale také jsem se mírně obával, co s nimi kotel v O2 Areně udělá. Ten zápas ale zvládly fantasticky, jak v hlavách, tak na hřišti: nasazení, koncentrace, žádné chyby, krásné góly, vynikající Kristýna v brance. Byl to určitě i pro nezaujatého diváka nádherný zápas se spoustou šancí a holky ho vyhrály naprosto zaslouženě! Pro florbal je určitě taky dobře, že se síly mezi špičkovými týmy vyrovnávají a že titul získal „nový“ tým. Pro klub je pak první titul ve 24-leté historii skvělým impulsem do další práce! Máme všichni obrovskou radost a chci poděkovat touto cestou nejen hráčkám a celému realizačnímu týmu – Míše, Lence, Radimovi, Blance, Josefovi + Petrovi, ale také všem sponzorům a podporovatelům našeho klubu! A jedeme dál!“

SFF, sobota 18.4.2015, 14:00
1:4
(0:1, 0:1, 1:2)

branky: 57. Tereza Pilíková - 8. Martina Řepková, 21. Martina Řepková, 48. Jana Vojáčková, 51. Tereza Urbánková
rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt
vyloučení: 0:0; využití: 0:0
diváků: 6891

Ohlasy trenérů

Vyjádření trenérky domácích Karolíny Šatalíkové: Dnes jsme nehráli na úrovni svých možností i když jsme hodně chtěli. Soupeř chtěl víc a líp se jim i dařilo nás přehrávat. Škoda že se neujala nějaká šance ve druhé třetině. Soupeři gratulujeme.

Vyjádření trenérky hostů Michaely Marešové: Zápas jsme s výjimkou pasáže ve druhé třetině, kdy nás podržela, ostatně jako v celém zápase, golmanka, zvládly lépe než soupeř, byly jsme sebevědomější a nebezpečnější na balonu. Soupeři děkujeme. A holkám děkuji za celou sezonu.