Muži napodobili své kolegyně a také se probojovali do semifinále své soutěže. Svůj postup stvrdili před televizními kamerami České televize, když zvítězili 4:2 a celkově v sérii 4:1 na zápasy. Nyní se bude čekat na výsledek série Tatran - Bohemians, aby se mohli rozdělit semifinálové dvojice a tak určit data zápasů. Již teď je jasné, že semifinále nezačne dříve než v pondělí.

Do zápasu rozhodně lépe vstoupily Otrokovice, které se snažily dlouze držet míček a dělat minimum chyb. Tento plán se hostům dařil a přesně do něj zapadlo i to, že se dostali do vedení, když se prosadil Zapletal. Stav 0:1 platil i po 40 minutách zápasu a domácím se příliš nedařilo přitlačit Otrokovice ke zdi.

No a na začátku třetí části bylo ještě hůř, když Otrokovice zvýšily na 0:2 z hole Krchňáčka. Jenže Chodov umí otáčet zápasy! Skvěle fandící diváci si mohli poprvé zařvat gól v čase 44:37, když se prosadil Miloš Tyl. Nutno dodat, že brance předcházelo porušení pravidel, ale píšťalka sudích mlčela. Tato branka domácí nakopla a ve 48. minutě bylo vyrovnáno. Michal Kotlas si chytře počkal u tyčky a zasunul míček za jinak výborného Michajloviče. Definitivní otočka pak přišla těsně po polovině 3. třetiny. Martin Pražan zachytil míček na půlce, udělal několik kroků a nechytatelně ho přišpendlil pod břevno. Chvilku poté měly Otrokovice výhodu přesilové hry, ale Chodov se skvěle ubránil a tak se museli hosté spolehnout na power play. Jenže ta nevyšla, Miloš Tyl trefil prázdnou branku a rozhodl o vítězství 4:2.

Chodov tak je podruhé za sebou v semifinále. O soupeři a startu série budeme informovat, jakmile budeme vědět víc.

ČF5, úterý 21.3.2017, 20:30
4:2
(0:1, 0:0, 4:1)

branky: 45. Miloš Tyl, 48. Michal Kotlas, 52. Martin Pražan, 60. Miloš Tyl - 15. Marek Zapletal, 44. Martin Krchňáček
rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl
vyloučení: 1:0; využití: 0:0