Související zápas

Florbal Chodov
Florbal ChodovLiberec
7:5(3:1,1:4,3:0)
pá 2. 12. 2022 19:00 @ SH Jižní Město, Livesport Superliga, 12. kolo
9_20220826_101349.jpg
66_20221129_153725.jpg

PREVIEW: Muže čeká o víkendu Liberec s Pardubicemi

Pořádnou nálož zápasu si v závěru roku užijí naši muži, těžký program odstartuje již tento týden, kdy je v pátek a v neděli čekají dva zápasy. Víkendový maraton odstartuje v pátek doma s Libercem.

Liberec zatím prožívá sezónu jako na houpačce, výhry střídají porážky, v poslední době se mu však začalo dařit a díky třem výhrám z posledních čtyř zápasů stoupá tabulkou pomalu vzhůru. Ve vyrovnaném středu tabulky zatím tým ze severu Čech drží se ziskem čtrnácti bodů sedmé místo. O přísun bodů se stará především juniorský mistr světa z Brna Šimon Stránský, který se s Markem Benešem a Filipem Formanem dělí o pozici nejproduktivnějšího hráče celé soutěže. Výběr trenéra Zdeňka Skružného v letošní sezóně zatím těží z výborných přesilovek, které má zatím ze všech nejlepší. Disciplinovaná hra tak rozhodně bude jedním z klíčů k úspěchu. V minulém ročníku obě vzájemná utkání ovládl Chodov, a to v poměru 7:3 a 8:4.

Na souboj s Libercem naváže v neděli výjezd do Pardubic, kde uzavřeme první polovinu základní části. Pardubice v letošní sezóně dokázaly překvapit florbalovou veřejnost, když doma přehrály aktuálně druhé Vítkovice. Jinak se však celku z východu Čech až tolik nedaří, jedenáct zápasů jim přineslo deset bodů a aktuálně dvanácté místo. Produktivitu zatím vede Adam Šmíd, kterého následuje zkušený útočník Martin Zozulák. V Pardubicích nás jako již tradičně čeká bouřlivé prostředí, co to počtu fanoušků na domácích zápasech jsou na tom Sokoli zatím ze všech nejlépe. Vloni ani jeden z týmů nedokázal uhájit domácí prostředí, nejprve Chodov vyhrál venku 2:13, poté však ve své domácí hal na Jižním Městě padl 7:8 po prodloužení.

Chodovský výběr minulý týden dvakrát vyzval Spartu, nejprve po porážce 4:5 skončila naše cesta pohárem, v neděli jsme jim porážku vrátili a díky skvělému výkonu po výsledku 3:4 vyloupili UNYP Arénu. Bodově se v zápase blýskl Marek Vávra, který se podílel na všech čtyřech brankách a zbývá mu pouze bod, aby se dotáhl na nejproduktivnější hráče celé soutěže. Zároveň je na děleném prvním místě mezi superligovými střelci.

Kluci si zatím drží páté místo, v těsném závěru je však skupina pronásledovatelů, kteří čekají na jakékoliv zaváhání. Přijďte kluky podpořit v cestě za dalšími důležitými body.