Článek v němž jsme mapovali a sledovali celou akci členského klubu floorball group Traverza Mukařov  - letní soustředění ve Smržovce pro kategorie elévové, mladší žáci a starší žáci si můžete přečíst zde! A že to opravdu stálo za to a byla to znovu pardání akce potvrzují i mnohé fotky v galerii na našem facebooku.

Traverza Mukařov (Smržovka, 9.8. až 14.8.2019)

Pátek 9.8.

Náš smíšený tým - ve smyslu chlapci, děvčata, elévové, mladší a starší žáci - se dočkal svého letošního soustředění. Na místo, tedy do penzionu Červená Karkulka, jsme dorazili lehce před polednem všichni natěšení! Po příjezdu jsme se záhy ubytovali, naobědvali a vyrazili prozkoumat okolí... V lese jsme si zahráli pár her, u penzionu pak stihli naskákat do bazénu a odešli na první herní trénink do haly. Dále nás čekala večeře, sportovní kvízy, také sportovní hry a večerní trénink v hale se spoustou nejen florbalových činností. Ač jsme si my dospělí mysleli, že děti jsme hned unavili, tak tomu tak úplně nebylo, jelikož velmi aktivní jsou ještě nyní navečer.

Sobota 10.8.

Dnes měly děti z Traverzy Mukařov pestrý, ale náročný den. Dopolední trénink v hale byl zaměřený na kontrolu držení míčku a v druhé části je čekalo kondiční žebříkové cvičení. Odpoledne pak absolvovaly kruhový trénink. Hru simulovalo několik herních cvičení. Večer byl věnován režimu a stravování sportovce. Ze zábavných činností se všichni realizovali při pantomimě a využili místní pingpongový stůl a též stolní fotbálek. Všichni jsou stále plni energie a k neutahání :-).

Neděle 11.8.

Další den soustředění uběhl a každý z týmů - resp.zvlášť žáci a elévové - si ho dnes užívali s různými programy. Žáci absolvovali trojfázový trénink v hale. Obě skupinky pak měly něco málo testovacích atletických disciplín. Elévové zvládli běžné 2 tréninky a v podvečer hráli míčové hry dle libosti. Polovina dnešní florbalové části byla zaměřena na hru. Po celý den venku vládlo sluníčko a tak byl den zpříjemněný po obědě a před večeří koupáním v bazénu. Po večeři jsme pak volili kapitány jednotlivých týmů pro novou sezónu. Den tedy opět naplněný aktivitami a děti si stále nepřipadají unavené...

Pondělí 12.8.

Naši sportovci mají za sebou další den, ve kterém zvládli v dopolední části základní atletický překážkářský trénink, který má podpořit techniku běhu, v hale pak mnoho cvičení na upevňování herních dovedností. Odpolední část byla samozřejmě převážně herní a druhá část byla tentokrát čistě kompenzační. I po večeři jsme pokračovali v nápravě a uvolnění těla a s tenisáky procvičovali plosky nohou, připojili nácvik jednoduchých masérských hmatů a vzájemně si tak uvolnili trapézové svaly. Na závěr dne si děti užily trochu tance během diskotéky, protože v úterý večer je čeká přátelský zápas a balení… Tentokrát již během poledne působili někteří unaveně, ale během odpoledne si všichni svoje „baterky“ dobili :o).

Úterý 13.8.

Poslední den, který jsme ještě celý trávili ve Smržovce, ubíhal poměrně rychle. Dopolední hala byla pestrá s mnoha různými cvičeními, v té venkovní části jsme se zaměřili na úseky, tedy opět převážně na krátké sprinty. Polední pauza byla dnes o půl hodiny delší a většina ji využila k hraní karetní her, někteří ještě dali ping pong a 3 nejmenší využili naposledy bazén. Odpoledne všichni měli kondiční trénink pomocí „opičí“ dráhy a herně jsme se s elévy zaměřili na rozehrávku a aktivní samostatné střídání. Žáci absolvovali trénink zaměřený ponejvíce na oslabení a přesilovky. Navíc se právě hráči mlžů a stržů těšili na večerní přátelák s pražským Startem, který je též součástí FG. Na výsledku až tak nezáleželo, ale každopádně ukázal naše klíčové týmové a bojovné naladění, dále prověřil naši připravenost do sezóny a ukázal, co je ještě potřeba doladit. Elévové i v malém počtu fandili jako o život. Za celé soustředění patří dětem obdiv za psychickou i fyzickou zdatnost, pochvala za celkové chování a respektování zúčastněných dospělých. Ještě je potřeba jednou vyzdvihnout velkou toleranci, vzájemnou podporu a přátelství mezi všemi hráči - prostě všichni táhnou za jeden provaz a to je vlastně to nejlepší, tak snad to všem vydrží do sezóny.

Středa 14.8.

V dopoledním čase proběhne ještě hodinový trénink, kde si děti zahrají ve věkově smíšených týmech a pak už se budou těšit na návrat domů. Plánovaný odjezd platí odsud na 11.hodinu, ale dle příjezdu sem jsme viděli, že dojezd bude určitě ne dříve než v avizovaných 13 hodin. Až budeme odjíždět, poskytneme přesnější info, abyste zbytečně dlouho nečekali u Jedenáctky (děti se ptaly, co bude k obědu 😊).


Generální
partner

Partneři
klubu