Po skončení uplynulé sezóny oznámil Jan Barák konec své dlouholeté a úspěšné kariéry a v neděli 15. září proběhne jeho poslední zápas, ale to rozhodně neznamená, že by se z florbalu a z Chodova vytratil. Prakticky ihned po oznámení konce začala jednání o začlenění Jana Baráka do chodu klubu. Jelikož o spolupráci měly zájem obě strany, tak vše skončilo dohodou a v pondělí 26. srpna nastoupil legendární brankář v klubu na částečný úvazek.

Pojmenovat novou klubovou pozici Jana Baráka je nelehký úkol, neboť bude fungovat ve třech rovinách. Asi největší část svého úvazku bude věnovat klubovému marketingu, když bude úzce spolupracovat s Davidem Podhráským. Druhým pilířem bude trenérská činnost, když by se měl nadstandardně věnovat několika vybraným brankářským talentům napříč kategoriemi. Poslední částí bude působení u elitního týmu, kde by se postupně měl zapojovat do manažerského řízení týmu.

Prezident klubu Michal Bauer neskrývá nadšení ze zapojení klubové legendy do fungování odílu. „Od léta 2018, kdy bylo jasné, že Bari nastupuje do své poslední sezóny, jsem byl s Honzou domluvený, že v nějaké roli bude určitě v klubu pokračovat. Bari je nejen vynikající brankář s velkým respektem, klubová ikona, legenda, srdcař, ale také muž mnoha řemesel, všeuměl, filmař, scénárista, kreativec, krasomluvec.. Rozumí sportu, florbalu i našemu klubu. Určitě nám hodně pomůže a já jsem opravdu moc rád, že jsme společně našli optimální rozjezdové nastavení!„

Honza Barák slova Michala Bauera v podstatě potrzuje: "V mé milované NHL existuje pozice šéfa hokejových operací, rád bych se něčím podobným stal na Chodově. Sako mám, teplákové Walter, tady problém nebude. (smích) Ale vážně, v klubu jsem působil skoro 15 let, nedokázal jsem si představit, že bych ze dne na den zpřetrhal všechna lanka a vazby. Mezi vedením i v hráčském kádru mám špičkové přátele, se kterými chci být nadále v kontaktu. Navíc ve zmíněných rovinách mé zamýšlené pracovní náplně se cítím silný. Kreativní jsem dostatečně a do mnoha věcí jsem i během svého válení se v brance zasahoval, pomáhal je vymýšlet a realizovat. Těším se na spolupráci s Kajím a Davidem a věřím, že nastartujeme projekty, které pomůžou naplnit halu na zápasech ženského a mužského elitního týmu a dostanou Florbal Chodov ještě více do povědomí. Chci, abychom generovali obsah zajímavý nejen pro naše "ultras", ale pro širší sportovní veřejnost. A trénování? Do výstroje už mě vyjma rozlučky nikdo nedostane, je příjemné být zase člověk vzpřímený neklečící, ale nechci si své zkušenosti z života v masce nechávat pro sebe, rád se o ně s našimi brankáři podělím. Snad mi mé pracovní vytížení v deníku Sport a převratná říjnová událost, kdy s přítelkyní očekáváme narozeního nového JBho, umožní vše skloubit a být platný, což je mým cílem. Věru nestojím o teplé místečko, které by navenek vypadalo navoněně, ale reálně bych do ničeho nezasahoval."   


Generální
partner

Partneři
klubu