Junioři Chodova v září také načali novou sezónu, ve které chtějí pomýšlet na medailový úspěch. V loňské sezóně jim jen těsně unikl po prohrané sérii o třetí místo s Black Angels. Letos začínají systémovou novinkou – předkolem pro 32 týmů. Ve skupině se utkají s Ústím nad Labem, Jindřichovým Hradcem a Milevskem. Přímo do KB ligy postupuje první tým tabulky, druhý tým bude o místo v nejvyšší soutěži bojovat v dalším kole.

První zápas sehrál Chodov už 14.9. doma na Jižním Městě proti Milevsku, se kterým se setkal ve stejné fázi i loni a zvítězil 10:4 a 26:1. V první třetině získali naši junioři náskok 2:1, ale druhá třetina skončila bez branek i přes výraznou střeleckou převahu – Chodov za tuto část utkání přestřílel soupeře 53:8. Ve 43. minutě nejdřív zvýšil náskok Jonáš Kulhavý, ale o tři minuty později hosté snížili. V klíčovém momentu utkání Chodov ubránil přesilovku Milevska 5 na 3 a poté vstřelil rozhodující dva góly, prosadili se Martin Brhlík s Matějem Tabáškem. Chodov tak zvítězil v prvním kole 5:2.

Druhé kolo proti Ústí se odehrálo po dohodě obou klubů netradičně ve středu 18.9. v soupeřově hale. Neoblíbený soupeř na naše hráče vytvářel tlak od prvních vteřin a po devíti minutách vedl 3:0, ale ještě před přestávkou stihnul snížit Sebastian Maxa. Na začátku druhé třetiny pak Chodov získal výhodu přesilovky 5 na 3, kterou perfektně využil a srovnal stav utkání na 3:3. Skóre se pak přelívalo z jedné strany na druhou, týmy nakonec odešly do kabin za stavu 5:5. Třetí třetina sice gól nepřinesla, ale diváci viděli tvrdé souboje na obou stranách a zápas se neobešel bez několika zranění. Chvíli po začátku prodloužení soupeř rozhodl utkání po individuální akci a Chodov tak odjížděl z Ústí s porážkou 5:6 po prodloužení.

Kapitánskou pásku převzal v kategorii juniorů po Jakubu Adamovi Radim Slunečko, který pro nás zhodnotil zápas s Ústím: „Věděli jsme, do čeho jdeme, ale na začátku se to moc neprojevilo a hned jsme si tohle těžké utkání zkomplikovali. Druhá třetina nám výrazně pomohla a dokázali jsme srovnat krok. Třetí třetinu už jsme tahali za kratší konec provazu a bohužel nám tohle utkání uteklo v prodloužení. Ale nakonec jsme rádi, že z této horké půdy neodjíždíme bez bodů!

Na minulý víkend byly naplánovány zápasy třetího a čtvrtého kola. V sobotu přijel do haly na Jižním Městě tým z Jindřichova Hradce. Po vlažném nástupu do utkání Chodov postupně zvyšoval svůj náskok. Třetí třetinu ovládl drtivě 8:0 a zápas skončil výsledkem 15:2. Hattrick zaznamenali Petr Majer, Sebastian Maxa a Jonáš Kulhavý.

V neděli vyrazil Chodov na odvetu do Milevska. Zápas drželi junioři pevně pod kontrolou, ve 36. minutě vedli už 7:1. Domácí ale stihli snížit ještě do konce druhé třetiny na 7:3. Ve třetí třetině Chodov ještě několikrát skóroval, ale díky chybám v obraně se čtyřgólový náskok už nezvýšil a zápas skončil výsledkem 10:6. Pěti body za dva góly a tři asistence pomohl k výhře Petr Majer: „Hodnotím zápas velmi smíšeně, protože sice jsme vyhráli utkání, které máme vyhrávat, ale řekli jsme si pár věcí, které jsme měli plnit, a to se nám bohužel dařilo pouze polovinu zápasu, proti těžším soupeřům tohle nebude stačit. Doufám, že jsme se dobře naladili na další utkání.

Poslední dva zápasy první ligové fáze čekají Chodov v neděli 29.9. od 11 v Jindřichově Hradci a v pondělí 30.9. od 19:30 na Jižním Městě proti Ústí nad Labem.


Generální
partner

Partneři
klubu