Na úvod druhé části ženské Extraligy na Lvice čekal výjezd do Jičína. V prvním vzájemném duelu letošního ročníku chodovské ženy jasně zvítězily 15:1, tentokrát ale hrály na neoblíbených parketách jičínské haly a především pouze ve 12 hráčkách do pole. Tento duel byl navíc tím posledním před blížícím se MS ve Švýcarsku, na kterém se představí hned 7 Lvic v dresu české reprezentace a Kristina Belicová za Slovensko.

Od začátku první části Lvice prokazovaly své kvality, i přes zúženou soupisku. Jičínské soupeřky ale hrály odhodlaně a v průběhu utkání také několikrát nebezpečně ohrozily Hanu Ranochovou v chodovské brance.

Skóre zápasu otevřela ve 3. minutě dalekonosnou střelou Adéla Jůzová a od této chvíle Lvice postupně své vedení navyšovaly. Krátce po první brance si zahrály přesilovou hru, kterou využila Nela Jiráková. Ještě v průběhu této dvacetiminutovky se dokázaly prosadit také Eva Preisslerová, dvakrát Karolína Suchá a Gabriela Žůrková, která do minulého ročníku působila právě v jičínském klubu.

Druhá část se nesla v podobném duchu, chodovské hráčky hru kontrolovaly, překonávaly celkem snadno jičínskou obranu, ale i soupeřky párkrát dokázaly zahrozit. Jako první se trefila Magdalena Plášková a právě útok, ve kterém působí, zajistil i zbylé dva góly této třetiny. Obě tyto branky padly z hokejky Karolíny Suché, která nejdříve zkompletovala hattrick a zanedlouho si připsala i svou čtvrtou branku, po níž vedly Lvice již 9:0. Skóre mohlo být ještě výraznější, ale Nele Jirákové se nepovedlo proměnit trestné střílení.

Poslední třetina přinesla nejméně přesných zásahů, nicméně Lvice přidaly další dvě trefy, když skórovaly znovu hráčky prvního útoku, jmenovitě Martina Řepková s Magdalenou Pláškovou. V posledních vteřinách musela předvést skvělý zákrok Hana Ranochová, kterým si udržela nulu. Utkání tedy celkově skončilo 11:0 pro chodovské ženy.

Zápas nepřinesl překvapení a Lvice zaznamenaly další jasné vítězství, po kterém v tabulce ztrácí opět pouze jediný bod na vedoucí pozici Vítkovic. Hana Ranochová si v brance připsala letošní 3 čisté konto a navíc jednu asistenci na gólu Gabriely Žůrkové. Nejvíce bodů posbírala Martina Řepková, která si upevnila vedení v kanadském bodování celé soutěže další brankou a 5 asistencemi. Nejlepší hráčkou pak byla vyhlášena čtyřgólová Karolína Suchá.

Komentář hlavního trenéra Lukáše Procházky: „Máme velký počet absencí, jsem rád, že se to na naší hře nijak negativně neprojevilo, zápas jsme kontrolovali a s předvedenou hrou můžeme být vcelku spokojeni.“