Mužské áčko hlásí návrat zvučného jména. Bývalý reprezentační obránce Adam Štegl, který do října působil jako hlavní trenér v Ivanti Tigers Jižní Město, se stává novým asistentem šéfa střídačky Chodova Davida Podhráského. Dosavadní "pravá ruka" Milan Šindelář u aktuálně druhého týmu Superligy také zůstává. Ádo, vítej na Chodově!

Štegl, který má na Jižním Městě i hráčskou minulost, aktivní kariéru ukončil v sezoně 2017/18 poté, co kvůli zranění nevyšel jeho návrat do Tatranu. Následně se postavil na střídačku Tigers, které pod jeho vedením získaly v první sezoně bronzové medaile, minulý ročník si o jedno místo pohoršily.

"Dlouhodobě jsme hledali nějaké oživení našeho ustáleného realizačního týmu a najít někoho, kdo má odbornost a zároveň je ochoten věnovat florbalu svůj čas, je velmi složité. Když se otevřela možnost oslovit Adama, neváhali jsme. Věřím, že spolupráce bude úspěšná a posune celý tým zase o kousek dál," těší se na Štegla, s jehož sestrou Dominikou je v manželském svazku, David Podhráský.

Bývalý elitní obránce se zkušenostmi ze švýcarské i švédské nejvyšší soutěže se v nové roli představí už ve středečním čtvrtfinálovém pohárovém utkání proti České Lípe (19.30, Sportovní hala Jižní Město). Pokud mu to pracovní vytížení na házenkářském svazu, kde pracuje jako manažer reprezentací, dovolí, bude přítomen na všech tréninkových jednotkách i utkáních áčka.

"Na novou výzvu se hodně těším, plácli jsme si asi za minutu. Rád bych do týmu vnesl novou energii, nový pohled na florbal, nový přístup. Budu dalším párem očí v realizačním týmu. Doteď jsem neměl moc času muže Chodova sledovat, soustředil jsem se výhradně na ženskou Extraligu, to se teď změní," slíbil Štegl, který si ponechal i malý pracovní úvazek u dorostenek Ivanti Tigers.

Podhráský zapojení 29letého majitele stříbra z juniorského MS 2007 konzultoval s asistentem Šindelářem i se služebně nejostřílenějšími hráči Chodova včetně kapitána Martina Koutného, který je o čtyři roky starší než Štegl.

"Když jsem dostal od Dejva nabídku, chtěl jsem, aby to s mazáky probral, a aby tomu právě oni dali zelenou. Což se údajně stalo, takže se nějaké nevole ze strany týmu nebojím. Pokud by to přes zkušené borce neprošlo, určitě bych to nevzal," řekl Štegl.

A jak si angažování florbalového světoběžníka, který krom Švýcarska (Rychenberg, Olten Mitteland) okusil angažmá ve švédské druholigové Moře nebo týmu SSL Höllvikenu pochvaluje prezident Chodova Michal Bauer?

"O doplnění realizačního trenérského týmu o třetího experta jsme rozhodli někdy v červnu. Vyjednávání nebylo příliš dlouhé vzhledem k tomu, že začalo až v okamžiku, kdy Adam skončil u ženského extraligového týmu Tigers. Adama známe dlouho, florbalově toho má hodně za sebou, nejvíc jako hráč, skvěle působil i u nás na Chodově, ale už má i své odtrénováno. Dospěl, je to taky florbalový fanatik. Cítím z něho velkou chuť vrátit se zase k mužskému florbalu. Určitě vlije klukům novou energii, přinese nové nápady do tréninku. A Dejv bude mít dalšího partnera pro debaty o sestavě, taktice, game-planu. Takže za mě jednoaznačně palec nahoru!“


Generální
partner

Partneři
klubu