18. listopadu ve druhé přestávce televizního utkání proti Spartě (7:1) bylo potřetí uděleno ocenění Počin měsíce, poprvé se ale z plaketky od firmy Timberbox Karla Štefka netěšil žádný z chodovských zástupců. Dekorován byl Michal Norek, brankář Sparty zkraje listopadu v utkání proti starším žákům Chodova přiznal gól ve své síti a jeho tým odešel z utkání poražen. Za famózní gesto fair play proto palec nahoru!

"Když jsme anketu vymýšleli, naším skrytým přáním bylo právě něco takového. Nechtěli jsme pást jen po nastřílených gólech a vychytaných nulách. A když jsme dostali echo na Michala, neváhali jsme Počin měsíce otevřít i pro naše soupeře," vysvětlil rozšíření ankety Jan Barák.

Dosavadními vítězi byli supertalentovaný útočník Lukáš Kafka a starší žák Chodova a nejvěrnější fanoušek Adam Šára.

Ale zpět k Norkovi. K situaci došlo v sobotu 9. listopadu ve Sportovní hale Čakovice. V 5. minutě dostal balonek za brankovou čáru chodovský Michal Hamerník, rozhodčí zápasu Ondřej Jícha s Danielem Kyndlem ale neměli na situaci dobrý výhled a chtěli pokračovat ve hře. Norek se jim ale svěřil, že míček brankovou čáru přešel a přiřknul tak modrobílým barvám vedení 1:0.

Chodov se v utkání prosadil ještě dvakrát díky Davidu Štajneskému s Ondřejem Štefkem a zvítězil 3:1.

"Šla na mě střela, která doletěla až do brankoviště. Balonek skákal za brankovou čáru a já se snažil ho vytáhnout, ale už jsem to nestihl. V té rychlosti si někteří hráči nevšimli, že to byl gól, ani rozhodčí to neviděli. Tak jsem se přiznal. Trenér mi to nevyčítal, utvrdil mě v tom, že to byl gól a řekl mi, ať si z toho nedělám hlavu. Spoluhráči se snažili pořád hrát jako za stavu 0:0, ale bohužel jsme utkání prohráli," popsal celou situaci Norek.

Norek si měl pro ocenění dorazit na TV utkání proti Spartě, ale nemoc mu to bohužel nedovolila. Plaketu tak převzal trenér áčka Radek Skalička, který ji mladému brankáři předal. "Cena mě moc potěšila, děkuji za ni! Ale myslím si, že tohle by udělal každý gólman, nebo v to alespoň doufám," věří v ducha fair play Norek, jehož velkým vzorem je ikona Storvrety a švédský reprezentant Viktor Klinsten.

Michala, GRATULUJEME. A kdo bude vítězem ankety za měsíc listopad? Neváhejte nám posílat vaše tipy na david.podhrasky@florbalchodov.cz


Generální
partner

Partneři
klubu