V semifinálovém zápasu Poháru se Lvice utkaly s FBŠ Bohemians. Čtvrtfinálové střetnutí s Tatranem Střešovice skončilo jasným vítězstvím chodovských žen, v roli favoritek nastupovaly i do tohoto zápasu na Děkance. Vzájemný ligový duel s Bohemians totiž skončil jednoznačným výsledkem 14:0 pro Lvice. Tentokrát ale bylo vše jinak a poslední utkání, před dlouhou pauzou způsobenou mistrovstvím světa, přineslo vybojované vítězství až v prodloužení.

Hráčky Bohemians byly skvěle takticky připravené a od začátku ukazovaly, že se o vítězství a postup do finále srdnatě poperou. Pohárové zápasy se navíc od letošního ročníku hrají jen třikrát 15 minut a Bohemians využilo výhodu domácí haly a co nejmenších rozměrů hřiště.

I přesto první dokázaly skórovat Lvice, když se ve 3. minutě poprvé trefila Martina Řepková a započala tak své bodové hody. Konkurencí se jí v průběhu zápasu stal především první útok Bohemians. Další branku diváci v této části neviděli, byť si oba týmy tvořily řadu šancí a Lvice si držely mírnou převahu.

Druhá část nabídla téměř zcela vyrovnanou hru, hráčky Bohemians se ještě více přizpůsobily chodovskému tempu. Znovu se jako první prosadila Martina Řepková, která si o chvíli později připsala i třetí branku, ale mezi těmito zásahy se poprvé radovaly i hráčky Bohemians. Větší nápor od Lvic a náskok 3:1 bohužel nevydržel dlouho. V závěru třetiny se po chodovských chybách a jednom vyloučení dokonce soupeřky vyrovnaly stav na 3:3.

Závěrečná patnáctiminutovka mohla přinést rozhodnutí, jenže dvě chodovská vedení po brankách Martiny Řepkové a Karolíny Suché neměla dlouhá trvání a soupeřky vždy přispěchaly s gólovou odpovědí. Lvicím se také špatně dostávalo přes dobře organizovanou obranu Bohemians, v pár případech nastřelily tyčku či břevno. Rozhodující zásah tedy nepadl a šlo se do prodloužení.

Bitvu nervů naštěstí Lvice po pár minutách zvládly a po gólu Magdaleny Pláškové se mohly radovat z postupu do vytouženého finále, ve kterém jsou již po třetí v řadě.

Znovu se tak ukázalo, že Pohár dokáže být velmi ošemetný a možná proto cennějším je takovéto vítězství. Nejdůležitější postavou utkání byla rozhodně Martina Řepková, která se podílela na všech branách Chodova, připsala si 4 góly a 2 asistence. V chodovské brance se v mnoha momentech zaskvěla Jana Christianová.

Komentář hlavního trenéra Lukáše Procházky: „Myslím, že cokoliv bych řekl, znělo by to jako výmluva a to nechci. Takže se spokojím s tím, že jsme moc rádi, že jsme si prošli těžkým a psychicky náročným zápasem a hlavně, že jsme ho dokázali zvládnout. Nicméně smekám před Bohemkou, holky zahrály opravdu dobře! Přeji všem našim (tím samozřejmě nemyslím jen Chodovské) reprezentantkám hodně štěstí na MS a věřím v medaili!!!“