Splněno! Mužské áčko po demolici Karlových Varů zvládlo i druhé utkání Vrcholové části Poháru Českého florbalu. V sobotu před více než dvěma stovkami diváků v hale Sluneta porazili muži Florbal Ústí nad Labem 7:4, zajistili si s předstihem postup do osmifinále a o první místo ve skupině BV zabojují v úterý od 17:30 proti Spartě.

Ústí bylo důstojnějším soupeřem než prvoligový rival z Karlových Varů, který v uplynulém ročníku ovládl základní část, aby ve čtvrtek 13. srpna schytal na Jižním Městě výprask 1:20 a byl přestřílen 62:19.

Domácí florbalisté v sobotu začali odvážně a po brankách Vavrušky z 3. minuty a Pavelky z 11. minuty vedli rychle 2:0. 205 diváků, kteří si našli cestu do ochozů, bouřilo. Mužům pomohlo Peškovo vyloučení, které pouhé čtyři vteřiny před první sirénou potrestal Ondřej Mikeš.

V polovině utkání po dorážce Jiřího Koutného a ráně ze standardní situace od Jiřího Bauera už favorit vedl 3:2. Do druhé přestávky se prosadili ještě Danielové Maxa s Eremiášem, nejlepším hráčem utkání na straně Chodova, a podruhé Bauer. Posila z ostravského FBC za první dva pohárové duely skórovala v novém dresu z pozice obránce už pětkrát! Po 40 minutách na světelné tabuli svítilo skóre 6:3 pro hosty.

"Těžký zápas. Ústí hrálo dobře, fanoušci je hnali. My jsme neměli ideální vstup do zápasu, ale postupně jsme převzali otěže. Reálně nás také dost trápily parkety," poznamenal David Podhráský.

V závěrečné třetině vstřelily oba týmy po jednom gólu, konečný stav utkání tak byl 7:4 pro Chodov. Brankář Ústí Marek Netopilík, který se před rokem objevil na brankářském "try-outu" Chodova, kde si místo v prvním týmu vybojoval Vojtěch Šimůnek, předvedl 27 úspěšných zákroků a byl velkou oporou domácího celku.

"Chytal výborně, navíc jsme hodně brankových situací řešili zbrkle. Proto jsme se nakonec dostali jen na sedm vstřelených branek," dodal Podhráský. "Ústí má mladý, běhavý a hodně šikovný tým. Docela nás trápili a v zádech měli skvělé fanoušky. Ale myslím, že atmosféra pomohla i nám, osobně se mi hrálo líp než doma proti Varům, kde bylo jen 56 fanoušků. A za svůj gól vděčím Martinu Řezáčovi, shodil mi to na střed a já jsem tahem vystřelil. Vyšlo to pěkně, 20 centimetrů nad nohu, tak to mám rád," navázal na svého trenéra Eremiáš.

V brance Chodova se představil Michal Rebro (proti Karlovým Varům chytali Vojtěch Šimůnek s Karlem Hodíkem) a lapil 22 střel. Muži v Ústí strávili dvě noci, na programu měli kromě pohárového duelu také teambuilding.

Posledním soupeřem mužů ve skupině bude v úterý od 17:30 Sparta. Pražský rival má na svém kontě stejně jako Chodov dvě vítězství, Ústí porazil 5:1 a Karlovy Vary 6:3.

"Obecně se týmový víkend povedl. Až na malou přeháňku při výpravě na Tiské stěny nám přálo počasí, zvládli jsme pohárový zápas, nováčci jsou zdárně přivítáni. Takže jedinou kaňkou byl výkon starých při nedělním fotbalovém utkání," zakončil se smíchem Podhráský.


Generální
partner

Partneři
klubu