Chodov těsně před startem letní přípravy vítá novou posilu do své ofenzivy. Z Liberce míří na Jižní Město jednadvacetiletý útočník Adam Balatka. Adame, vítej, nechť ti modrobílé barvy sluší!

„Trenér David Podhráský mě v květnu oslovil s nabídkou působení na Chodově. Rozhodl jsem se tuto šanci využít z několika důvodů. V Praze studuji a mám v plánu zde i ve studiu pokračovat. Poslední dva roky jsem se školu snažil skloubit s dojížděním do Liberce, což samozřejmě nebylo ideální. Florbalově se to na mně hodně podepsalo a můj výkon upadal. Navíc na Chodově i bydlím. Chodov je prestižní tým s velkými ambicemi a pro mě samotné působení zde je velká výzva,“ říká Adam Balatka.

Martina Skřivánka, import z Královských Vinohrad, jsme detailně představili ještě v průběhu play off. Teď nadešel čas seznámit fanoušky i s druhou letošní posilou. Od Adama Balatky si realizační tým slibuje především góly.

Brankovou produkcí by mohl navázat na dalšího jabloneckého odchovance a bývalého kapitána Petra Šochmana, který na Chodově zanechal velmi silnou stopu, nastřílel 117 branek. Také Balatka začal svou kariéru v Jablonci, ale už v roce 2014 se přesunul do sousedního Liberce, kde patřil k nejvýraznějším postavám mládeže.

Například ve své poslední juniorské sezoně posbíral v nejvyšší juniorské soutěži 67 bodů (39+28) ve 21 zápasech.

Hned ve své první kompletní mužské sezoně nastřílel v Superlize 12 branek a v té další to zopakoval. Celkově odehrál v nejvyšší mužské soutěži 80 zápasů a zaznamenal 29 gólů a 17 asistencí. Teď poprvé ve své dospělé kariéře mění dres a pokusí se své statistiky rozšířit na Chodově.

„Po konci Jirky Koutného jsme hledali rozšíření sestavy na pozici pravého křídla. Adama znám již z mládeže, kde vynikal svým zabijáckým instinktem. Ten potvrzoval i v Superlize a konec konců i v Národní lize, kde nastupoval za Turnov. Osobně věřím, že přestup bude pro Adama správný impuls a že své střelecké kvality potvrdí i u nás na Chodově,“ říká na adresu 190 centimetrů vysokého útočníka hlavní trenér David Podhráský.

„Očekávám svůj další sportovní růst a těším se, že se budu moci florbalu více věnovat. Zároveň bych se chtěl vrátit k lepším výkonům na hřišti, které jsem podával dříve. Doufám, že se mi povede stabilně zapracovat do základní sestavy týmu. Jak jsem říkal, Chodov je velmi ambiciózní, velkou výzvou a motivací jsou pro mě boje v play off Superligy. Samozřejmě se těším i na nový pohled na florbal, nové zkušenosti a zážitky,“ uzavírá Balatka.

V příštím týdnu vám s novou posilou přineseme obsáhlý rozhovor.


Generální
partner

Partneři
klubu