Bláznivá sezóna 2020/21 je definitivně u konce. V sobotu po poledni bojovaly chodovské lvice o pozlacení své pohádkové sezóny. Nebyly k tomu daleko. V sezóně neporažené Vítkovice musely napnout všechny síly, aby utkání dotáhly do prodloužení a v něm bohužel udeřily a odsoudily naše hráčky ke stříbrným slzám.

Lvice vstoupily do utkání skvěle a favorita zaskočily. Po první třetině vedla chodovská děvčata 3:1, když se trefili Suchanová, Chudá a Hanzlíková. Nutno zmínit i skvělou Hanu Ranochovou, která dostala v brance přednost a hned v úvodní části hry potvrdila správnost tohoto těžkého rozhodnutí.

Na startu druhé třetiny ještě vylepšila pozici lvic Kristina Belicová, ale slovenské reprezentantky Ferenčíková a Ďuríkovou dostaly Vítkovice na dostřel. Jenže necelou minutu před koncem třetiny se podruhé trefila Eliška Chudá a lvice šly do šaten s vedením 5:3.

Třetí třetina nabídla strhující podívanou. Husková snížila, ale Chodov okamžitě reagoval brankou Adély Polívkové. Na další snížení Vítkovic odpověděla kapitánka Daniela Frantíková a vše se zdálo na dobré cestě. Jenže Vítkovice nadále přitápěly pod kotlem a v čase 55:52 je přiblížila na rozdíl jediné branky Husková. Lvice se srdnatě bránily, ale tlak při hře v šesti neustály. V čase 59:19 vyrovnala Šponiarová.

Utkání tak muselo rozhodnout prodloužení. A bohužel branka padla do chodovské sítě. Když už se pomalu začaly hledat exekutoři nájezdů, rozhodla dorážkou a svým hattrickem Barbora Husková. Do konce prodloužení zbývalo 142 vteřin.

„Jsme velmi smutné. Musím ale říct, že u mě převládá pýcha na náš tým, na dosažené výsledky a dnešní výkon,“ uvedla po zápase kapitánka Daniela Frantíková a hlavní trenér Chodova Lukáš Procházka s ní souhlasil: "Hodnocení je těžké. Byly tam emoce i rivalita. Připravili jsme se nejlépe, jak jsme mohli a výsledek je pro nás hořký. Před holkami musím po tom výkonu smeknout. Do zápasu jsme dostali všechny prvky, které jsme tam dostat potřebovali. V některých pasážích jsme se nechali dostat pod tlak víc, než jsme potřebovali, ale rozhodně jsme neprohráli proto, že bychom byli v zápase horší."

I přes superfinálovou prohru je příběh této sezóny v podání chodovských lvic neuvěřitelný a bude se o něm ještě dlouho mluvit! Před sezónou tým opustilo 13 hráček, které mimochodem společně v minulé sezóně nastřílely 164 branek. Prakticky úplně nový tým s věkovým průměrem kolem 20 let překvapil odborníky i soupeřky, v základní části skončil druhý, nástrahami play off prošel až do Superfinále, kde sahal po zlatu.

Chodov tak letošní sezónu zakončil se dvěma medailemi (muži mají bronz) a jsme jednoznačně nejúspěšnějším pražským týmem a po Vítkovicích i druhým nejúspěšnějším týmem v republice.