Trochu z druhé vlny letos útočnil tým kapitánky Terezy Urbánkové na účast v Superfinále. Jako třetí tým základní části vyřadily lvice v semifinále loňské mistryně a v sobotu je čeká bitva o mistrovský titul proti favorizovaným Vítkovicím. V týmu lvic nalezneme mnoho osobností, ale nade všemi ční duo Martina Řepková - Tereza Urbánková a právě druhou jmenovanou jsme před odjezdem do Ostravy vyzpovídali.

Oplatili jste Tigers loňské vyřazení. Jaké to byly pocity a jak jste to oslavili? 

Pocity byly vítězné a zasloužené. Po zápase jsme tradičně přidaly na motivační mapku salát (čti burger) za vítězství, proběhly vítězné tance a písně, bouchly jsme také pár bublinek, ale vše skončilo zavčas v šatně. Nyní se plně koncentrujeme na to nejdůležitější! 

Ve finále vás čekají Vítkovice. Jak vidíš šance obou týmů? 

Z průběhu sezóny o Vítkovicích moc dobře víme, jaké obtíže nám mohou přivodit. Ale naše taktická příprava je důkladná a záleží jen na našem předvedeném výkonu. Nečeká nás dlouhá série, ale jeden jediný zápas, který rozhodne. Věřím, že se nám zkušenost ze semifinále promítne v sobotním duelu. Očekávám agresivní styl hry ze strany Vítkovic, ale my zase umíme výborně proměňovat brejky a zlepšila se nám také hra na míčku.

Superfinále je poprvé v Ostravě, kde ses narodila. Je to pro tebe něco speciálního? 

Letos to pro mě znamená opravdu hodně, protože mohu sezónu zakončit nejen s týmem, ale i s obrovskou podporou mé rodiny a dokonce v hale, kterou ze všeho nejlépe zná do posledního šroubku moje maminka (projektantka). Takže to bude vyjímečné a tak trochu moje vlastní motivace pro zvednutí poháru právě tam.

Letos skvěle klape spolupráce s Martinou Řepkovou, kde je tajemství vašeho úspěchu? 

S Martinou hraji již delší dobu a jsem ráda, že jsme společně našly způsob, jak využít přednosti obou z nás. Její rychlost je nepřekonatelná a já ji mohu zase nabídnout moje přesné přihrávky do volného prostoru, kde dokážu dopředu odhadnout její pohyb. To si myslím, že zafungovalo skvěle a odrazilo se to i na celkovém bodování. 

Co bys vzkázala chodovským fans před sobotním zápasem? 

Cesta do Ostravy přes D1 určitě bude trnitá, a tak bych hlavně chtěla předem poděkovat všem chodovským fans. Protože podpora, kterou nás poženou dopředu, je ta, co nás dostala až před cílovou stanici Ostravar arena. Takže těšíme se na Vás. 


Generální
partner

Partneři
klubu