O víkendu skončila základní část obou juniorských soutěží a oba chodovské týmy, které letos hrají pod hlavičkou VŠO, vstoupí do vyřazovacích bojů v pozicích spolufavoritů. Junioři jdou do play off ze 4. místa, juniorky pak dokonce z 2. pozice!

Junioři VŠO FLORBAL CHODOV ovládli svou základní skupinu bez ztráty jediného bodu a postoupli do takzvané skupiny A. Kolem nového roku je zastihla menší krize, ale v závěru základní části se vzpamatovali a doslova urvali 4. místo. Nyní je čeká předkolo play off, ve kterém se utkají s Tatranem o pozici 3. týmu pro výběr osmifinálového soupeře. Série začne již v sobotu 3. března na Jižním Městě a bude pokračovat v neděli 4. března na Tatranu.

Juniorský tým nasadil v základní části neuvěřitelných 27 hráčů do pole a 5 brankářů. Nejproduktivnějším hráčem byl Jan Vacenovský, který nastoupil k 24 zápasům a zaznamenal 63 bodů (30+33).

O zhodnocení základní části jsme poprosili hlavního trenéra chodovských juniorů Davida Podhráského: "Bylo to trošku jako na houpačce. Začátek sezóny jsme měli skvělý, v lednu a únoru pak přišel výsledkový i herní útlum, ale především v posledním dvojkole pak kluci opět ukázali chuť a sílu. Letošní systém play off je tak složitý, že se nejde koukat moc dopředu, ale rozhodně jdeme do vyřazovacích bojů s pocitem, že můžeme jít daleko, pokud ze sebe vydáme maximum."

Juniorky VŠO FLORBAL CHODOV si pak vedly ještě lépe. Během 20 kol poznaly hořkost porážky pouze 3x a do posledního kola byly ve hře o vítězství v základní části. Nakonec skončily na skvělém 2. místě a nyní čekají na výsledky osmifinále a následnou volbu soupeřů. Čtvrtfinálovou sérii zahájí v sobotu 17. března na domácí půdě.

Juniorky nasadily v základní části 21 hráček do pole a 4 brankářky. Nejproduktivnější hráčkou byla Karolína Kellovská, která zasáhla do 18 zápasů, ve kterých zaznamenala 43 bodů (19+24).

Základní část z pohledu juniorek zhodnotila hlavní trenérka týmu Michaela Marešová: "Kdyby někdo hráčkám před sezónou řekl, že budou do posledního kola bojovat o samé čelo tabulky, zřejmě by tomu nevěřily. Každopádně si tuhle pěknou výchozí pozici pro play off plně zasloužily. Veřím, že nás to před rozhodující fází sezóny povzbudí a půjdeme si pro medaili!"

Juniorské týmy VŠO FLORBAL CHODOV tak mají sezónou skvěle rozehranou a reálně mohou uvažovat o medailích, všichni hráči i hráčky určitě ocení, pokud je ve vyřazovacích bojích přijdete podpořit!


Generální
partner

Partneři
klubu