Složený reparát

V neděli 25. února se chodovské lvice utkaly v posledním domácím zápase základní části s velmi silným soupeřem z Ostravy. I přes rychlé vyloučení Nely Kapcové, které rozhodčí nařídili po 16 sekundách, naše ženy nemohly najít recept na brankářku Liškovou.Ostravský tým tohoto zaváhání dokázal využít a už ve 12. minutě zvyšovala svým druhým zásahem v utkání Veronika Rybičková na 3:0, ve prospěch hostů. Do konce třetiny Chodov dokázal odpovědět pouze jedinou přesnou trefou, která vyšla z čepele Martiny Řepkové. Do šatny se tedy po první třetiny odcházelo lépe ostravskému celku.

Do další části zápasu však vstoupil lépe domácí tým. Zásluhou Daniely Frantíkové, která vyslala projektil na ostravskou brankářku, se Chodov přiblížil k jednobrankovému rozdílu.Po dvou minutách Frantíková opět přiložila ruku k dílu, když nahrávala na vyrovnávací gól Magdaléně Pláškové. Chodov v této části utkání tahal za delší konec provazu a to se projevilo ve 35. minutě, kdy Eva Krauskopfová poprvé poslala svůj tým do vedení. Ostrava ale patří k těm lepším týmům v ženské extralize a dokázala ještě srovnat krok a odejít do šatny za vyrovnaného stavu 4:4.

Třetí třetina byla opět ve vysokém tempu, bohužel pro lvice do ní ostravanky vstoupily v lepším světle, jelikož se už ve 42.minutě ze strandardní situace prosadila Nela Kapcová. Naše ženy se ale jako správné lvice draly za vítězstvím a praly se o každý balónek. Avšak v 54.minutě to s důrazem přehnala Plášková a byla tak vykázána na trestnou lavici. Lvice ukázaly svou sílu a díky individuální akci Gabriely Tožičkové vyrovnaly při oslabení na 5:5. Po tomto momentu celá hala tušila, že se schyluje k dramatickému závěru utkání. Třicet šest sekund po trefě Tožičkové utekla po levém mantinelu Řepková a zapsala tak druhý gól Chodova při vlastním oslabení. Po faulu jedné z obránkyň Chodova rozhodčí nařídili nájezd pro Ostravu, který s oddechem všech Chodovanek neproměnila Timea Patakyová. Následně Ostravanky vyložily karty na stůl a zkusily hru bez brankáře. To ale využila Karolína Suchá, která z nemožného úhlů, posunula Chodov k vítězství. Do konce třetího dějství se už nic zajímavého neudálo a tak Chodov po vyrovnaném souboji zvítězil 7:5. Ženy si tak těmito body pojistily třetí příčku v tabulce.

Další zápas odehrají lvice na půdě Královských Vinohrad v sobotu 3.března od 18:30.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 7:5

branky: 15. Martina Řepková, 30. Daniela Frantíková, 33. Magdaléna Plášková, 35. Eva Krauskopfová, 55. Gabriela Tožičková, 55. Martina Řepková, 60. Karolína Suchá - 3. Veronika Rybičková, 5. Kristína Hudáková, 12. Tímea Patakyová, 37. Paulína Hudáková, 42. Nela Kapcová; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 4:2; využití: 0:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Hana Ranochová 1, Kristýna Provázková 13 - Pavla Lišková 23; po třetinách: 1:3, 3:1, 3:1;