Rok se s rokem sešel a lvice opět jedou z Ostravy se stříbrnými medailemi na krku. I letos podlehly Vítkovicím, když před více než 7400 diváky padly v prodloužení.

Do zápasu vstoupily lépe "domácí" Vítkovice, když se trefila Šupáková, ale do první přestávky se lvicím povedlo skóre otočit. Trefila se nejproduktivnější hráčka play off Martina Řepková a po ní Karolína Suchá, jejíž branka padla 15 vteřin před koncem první části.

Druhou třetinu otevřela druhá branka Martiny Řepkové, která tak zvýšila na 3:1. Poté lvice ubránily přesilovku Vítkovic, ale nedlouho po ní už kapitulovaly. Během 68 vteřin Enenkelová a Trošková vyrovnaly skóre na 3:3. Ještě do pauzy si však chodovské hráčky opět vzaly vedení zpět. Po přihrávce Hanzlíkové se trefila Gabriela Tožičková.

Na začátku třetí třetiny dostaly lvice výhodu přesilové hry, kterou využila Magdalena Plášková. Ve 49. minutě se podruhé v zápase trefila Karolína Suchá a zdálo se, že si jdou lvice pro zlato. Jenže Vítkovice zvýšily tlak na rozehrávku Chodova a začaly se kupit chyby. Dvě takové využily během 85 vteřin Šupáková a Paloncyová. Tři minuty před koncem třetí části měl Chodov výhodu přesilovky. Tu nevyužil a Vítkovice následně odvolaly brankářku a 31 vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnaly brankou Šupákové. Utkání tak šlo do prodloužení.

Po úvodním oťukávání obou týmů přišla střela Zuzany Šponiarové, která se zastavila až v síti a propukla vítkovická radost. Lvice tak po prohře v prodloužení podlehy i ve druhém Superfinále v řadě a končí na druhém místě. Malou útěchou jim může být, že superfinálový zápas byl opravdovou reklamou na ženský florbal.

I přes prohru v posledním zápase sezóny patří lvicím velký dík a samozřejmě také gratulace!