Juniorská reprezentace se zapsala zlatým písmem do dějin čekého florbalu, když na MS v kanadském Halifaxu získala premiérový titul mistrů světa! V kádru národního týmu byla i trojice chodovských hráčů Šimon Doubek, Daniel Eremiáš a Martin Řezáč.

Junioři do MS skvěle vstoupili, když hned v úvodní den šampionátu zdolali Švédsku a vydláždili si tak cestu do finále. Po povinných výhrách nad Slovenskem a Dánskem čekalo na Čechy v semifinále Švýcarsko. Hlavně díky skvělé úvodní třetině vyhráli Češi 9:4 a podruhé v historii juniorských šampionátů je čekalo finále. V něm se jim podruhé na turnaji postavili Švédi, kteří v semifinále zametli s Finskem.

Češi sice byli ve finále opticky pod tlakem, ale skvěle bránili a mohli se opřít o vynikajícího Martina Haleše v brance. No a především byli velmi efektivní na útočné polovině. Po 2. třetině vedli 3:0 a položili tak základ svému vítězství. V emotivní 3. třetině pak stále udržovali svůj náskok a tak mohla propuknout obrovská česká radost.

Velkou měrou jsou pod tímto úspěchem podepsáni i chodovští hráči. Šimon Doubek si poctivě plnil své obranné úkoly a ničil hru soupeřů ve všech 5 zápasech. Dan Eremiáš odehrál 4 zápasy na pozici prvního centra a zaznamenal 2 branky a 1 asistenci, z čehož jedna branka byla i finálová. Martin Řezáč odehrál 4 zápasy, ve kterých zaznamenal 9 bodů za 3 branky a 6 asistencí a především jeho spolupráce k kapitánem Juhou ničila soupeře v klíčových zápasech.

Našim klukům, jejich spoluhráčům i realizačnímu týmu patří obrovská gratulace a věříme, že jejich florbalová cesta tímto nedosáhla vrcholu a brzy je budeme vídat i v reprezentaci seniorské!