Tak trochu jiný schoolmatch... Na páteční superligový zápas mužů s Tatranem Střešovice (13:10) dorazily krom tradiční fanouškovské ekipy i dvě třídy ze Základní školy Čechtice u Benešova a vytvořily v hale na Jižním Městě fantastickou atmosféru. Sluší se poděkovat, proto ČECHTICE, DĚKUJEME! A třeba zase někdy na viděnou.

Přes 30 školáků včetně tří členů učitelského sboru celý zápas skákalo, skandovalo a připravilo si dokonce transparenty na podporu domácích borců.

Odměnou jim krom vítězství Chodova a 23 gólů byla i pozápasová exkurze do kabiny mužů a následná autogramiáda celého týmu. Muži na výraz díků dokonce dostali od žáků 5. a 6. třídy základní čechtické školy malované čtvrtky s florbalovými motivy.

"Kluci měli skvělý výkon, moc mě bavilo, jak se skóre pořád obracelo ze strany na stranu," zhodnotil divoké pražské derby páťák Michal Kratochvíl. "Hodně, hodně, hodně, hodně moc jsme si to užili, na takovém utkání jsem nikdy nebyl," doplnil o rok starší Vítek Jankovský ze 6.B.

A jak se třetí vítězný zápas mužského "áčka" v sezoně líbil dívčímu osazenstvu? "Konkrétního hráče si neumím vybrat, líbili se mi všichni moc, když bude možnost, určitě zase rádi přijedeme," dodala Amálie Kasperová.

Vzdálenost z Čechtic na Jižní město činí necelých 70 kilometrů, logisticky šlo o náročnou akci a školáky do Prahy dopravil autobus. "Jsme velcí fanoušci florbalu a sportu obecně. Tak když mě prezident Chodova Michal Bauer oslovil, zda bychom nechtěli uspořádat takovouto školní exkurzi, neváhali jsme. Pěstujeme v dětech duch fair play a vzít je na vrcholový sport nám přišlo jako super akce," těšilo učitelku Veroniku Hejlovou, kterou s "Majklem" pojí dlouholeté přátelství.

Před kulisou celkem 272 diváků se i hráčům běhalo výborně. "Bylo výboné, že po utkání šli i za námi do šatny, že o nás jako hráče měli zájem. Bylo vidět, že si to maximálně užili, mají náš velký dík, atmosféra byla výborná," přidal svůj pohled Jiří Koutný.

"Bylo to super! Na domácích zápasech máme tradičně podporu našich žáků, ale tohle bylo něco navíc. I já jsem to během zápasu intenzivně vnímal," zakončil hlavní trenér mužů David Podhráský.


Generální
partner

Partneři
klubu