Zatímco v minulých letech přicházeli na Chodov především ostřílení hráči se zahraničními zkušenosti, tak před novou sezónou přichází hráč, jemuž by měla patřit budocnost. Mikuláše Krbce nemusíme dlouze představovat, účastník posledního juniorského MS a člen kádru mužské reprezentace byl na hráčském trhu zřejmě největší rybou. 

Mikuláš Krbec je odchovancem ústeckého florbalu a dával o sobě výrazně vědět již od žákovských kategorií. Velmi výrazně na sebe upozornil v sezóně 2016/17. V dresu Ústí zvládl v základní části 1. ligy ve své první mužské sezóně 14 zápasů, ve kterých zaznamenal 49 bodů (20+29), dalších 19 bodů (5+14) přidal v play off a výrazně pomohl Ústí k postupu do Superligy. Třešničkou na dortu pak bylo MS juniorů ve Švédsku, kde v 5 zápasech zaznamenal 9 bodů (4+5), stal se nejproduktivnejším hráčem českého týmu a především s týmem získal bronzovou medaili.

Svou výkonnost Mikuláš Krbec potvrdil i v Superlize. Přestože byl v této sezóně věkem stále junior, tak se v kanadském bodování nejvyšší soutěže umístil na 15. místě, když ve 25 zápasech zaznamenal 42 bodů (14+28). Svůj tým táhl i v play down, ve kterém zaznamenal ve 13 zápasech 22 bodů (6+16). Bohužel ani úžasné individuální výkony nepomohly Ústí k záchraně, a tak bylo velmi pravděpodobné, že člen reprezentačního kádru změní klubovou adresu. 

My jsme rádi, že si z množství nabídek vybral právě tu chodovskou, což potvrzuje i hlavní trenér Chodova David Podhráský: "O Mikuláše jsme velmi stáli a jsem strašně rád, že bude oblékat náš dres. I v mladém věku patří mezi rozdílové hráče a věřím, že spojení s Chodovem bude pro obě strany přínosné. Věříme, že jsme získali hráče, který je schopen pozvednout hru svých spoluhráčů a tím i celého týmu, naoapak jsme schopni nabídnout prostředí, ve kterém se bude moci nadále rozvíjet a učit se od našich špičkových hráčů."

Sám Mikuláš Krbec, který se kromě hraní věnuje také rozvoji svých nástupců, se těší především na novou životní a sportovní výzvu, což potvrzují následující slova: "Je to pro mě nová životní výzva, která na mě klade jen ty nejvyšší nároky. Chci toho dokázat co nejvíce a vyhrát v příští sezóně, i v těch dalších, vše co půjde a snad to vyjde natolik, že se posunu zase o něco dál a dokážu věci, o kterých jsem jako malý snil. Nová etapa snad do ní vstoupím co nejlépe. Už teď se na Chodov a na spoluhráče těším!"

Svůj pohled přidává i prezident klubu Michal Bauer, který byl celému vyjednávání přítomen: "Základní osa našeho týmu (dvě silné lajny) se pro další sezónu prakticky nemění, ale někteří stabilní hráči se rozhodli ukončit svoji vrcholovou kariéru. Tým chceme primárně doplňovat našimi skvělými juniory a odchovanci, kteří mají kvalitu i ambice hrát florbal na nejvyšší superligové úrovni! I proto jsme letos chtěli s Dejvem přivést jednoho špičkového hráče, což se nám v podobě Mikuláše podařilo. Tak, jak jsem ho sledoval v zápasech a poznal při jednáních, jsem přesvědčen, že rozšíří naši množinu florbalu oddaných tvrdě trénujících hráčů s těmi nejvyššími ambicemi. Hodit se nám bude i jeho univerzálnost. Bady, vítej na Chodově!„

Už teď se těšíme na výkony Mikuláše v našem dresu a přejeme hodně štěstí do nové modro-bílé etapy!


Generální
partner

Partneři
klubu