Vzhledem k přerušení kariér dvou levých křídel Miloše Tyla a Petra Pražáka byl Chodov nucen hledat posilu na tento post a krátce před prvním domácím utkáním sezóny můžeme potvrdit zkušeného útočníka Zdeňka Žáka. Osmadvacetiletý útočník přichází z Opavy, kde loni na jaře restartoval svou florbalovou kariéru po více než roční pauze.

Zděnek Žák není pro florbalové fanoušky neznámé jméno, vždyť má za sebou v dresu Třince, Ostravy a především Vítkovic 95 zápasů, ve kterých zaznamenal 77 bodů. S Vítkovicemi získal mistrovský titul a kromě toho má za sebou také zahraniční angažmá ve švýcarském Klotenu a dvakrát si zahrál na Akademickém MS, na tom pražském si pak pověsil na krk zlatou medaili.

Ke svému návratu do vrcholového florbalu Zdeněk Žák říká: "Člověk si občas potřebuje odpočinout, aby zjistil, že mu florbal chybí. Uvědomil si, že zážitky a přátelství mi chybí a jsou ty hodnoty, které mi pomohly se rozhodnout. Nekladu si malé cíle, proto jsem si vybral Chodov, který má jednoznačně nejvyšší ambice na titul a je zde skvělá parta lidí, za které stojí bojovat."

A jak celou situaci vnímá hlavní trenér Chodova David Podhráský? "Když jsme věděli, že jsme dočasně ztratili dvě levá křídla, tak jsme se poohlíželi po nějakém pravákovi. Náhoda tomu chtěla, že jsme se potkali se Zdeňkem a naše myšlenky se protnuly. Praváci byli pro naši hru vždy důležití a jsem rád, že se nám povedlo zvýšit konkurenci na tomto postu. Věřím, že se do toho Zdeněk brzy dostane a bude platným členem týmu."

Zdeněk Žák bude na Chodově nosit číslo 7, ale ve čtvrtečním zápase s Brnem ani v pondělním domácím zápase se Spartou ho ještě neočekávejte v sestavě, neboť se k týmu připojí až v nejbližších dnech.


Generální
partner

Partneři
klubu